auto motor i sport poleca:

Prawdopodobnie największa kolekcja Viperów na świecie

Poleć ten artykuł:

Ta zaskakująca kolekcja, nazwana pieszczotliwie "Gniazdem żmij" (ang. Viper's Nest) powstała w jeszcze bardziej zaskakująco krótkim czasie. Zobacz, prawdopodobnie największą kolekcję Viperów na świecie.

Największa kolekcja Viperów na świecie Zobacz całą galerię

Wayne i D'Ann Rauh pochodzą z Teksasu i są szczęśliwą parą, która lubi kolekcjonować samochody, których w sumie mają ponad 100. Najbardziej jednak chwalą się Viperami. Ich kolekcja liczy w sumie oszałamiające 79 Viperów, wliczając dwa ostatnie nabytki. Obydwa to konfigurowane na specjalne życzenie Vipery GTC "1 of 1". Ten program zapewnia właścicieli, że drugiego tak skonfigurowanego auta nie spotkają nigdzie na świecie.

Program personalizacji pozwala wybrać wyposażenie, włączając także kolor, który nie może się powtórzyć. W sumie, Dodge oferuje do Vipera aż 25 mln opcji konfiguracji! Wybrane przez Teksańczyków Vipery mają też specjalny, aerodynamiczny body kit, który składa się z dokładki przedniego zderzaka, większego spoilera oraz tylnego dyfuzora. Pod maską obu aut gości ten sam, co we wszystkich "żmijach", czyli 8.4-litrowy silnik V10 o mocy 645 KM.

Zdumiewające jest też to w jak krótkim czasie udało im się zgromadzić tyle aut. Wszystko zaczęło się zaledwie 9 lat temu, w 2006 roku, kiedy kupili pierwszego Dodge'a Vipera. Po zaledwie siedmiu latach ich garaż mieścił 65 aut, w tym rzadkiego Vipera SRT10 ACR-X.

Tagi: Dodge Viper | kolekcja

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij