auto motor i sport poleca:

Prezentacja R28

Poleć ten artykuł:

Zespół ING Renault F1 zaprezentował nowy bolid R28 na sezon 2008 oraz przedstawił nowych kierowców - dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso i Nelsona Piqueta Jr.'a.

Renault F1 R28 Zobacz całą galerię

Ceremonia odbyła się w obecności prezesa Renaulta, Carlosa Ghosna, oraz około 500 przedstawicieli mediów oraz VIP-ów z całego świata.

"Cieszymy się również, że do zespołu powrócił Fernando Alonso i oczekujemy, że w nadchodzącym sezonie wyniki sportowe zespołu ING Renault F1 uplasują go w ścisłej czołówce" - mówi Isabelle Conner, szefowa marketingu Grupy ING.

Kierujący zespołem ING Renault F1, Bernard Rey, ma nadzieję, iż w tym roku bolidy Renault powrócą w swoje miejsce w szeregu, walcząc o czołowe pozycje. "Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby przezwyciężyć problemy techniczne. Wsparcie Fernando Alonso jako kierowcy jest dla nas bardzo znaczące - w całym zespole panuje ogromny optymizm" - dodał.

Poruszający się na oponach Bridgestone Renault F1 R28 charakteryzuje się m.in. nowymi właściwościami aerodynaimcznymi oraz nową skrzynią biegów. Podobnie jak w przypadku innych bolidów, przy projektowaniu nowego Renault technicy pracowali nad większą sztywnością oraz zmniejszeniem wagi bolidu.

Renault

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Formuła 1 | F1 | Renault | Alonso | bolid

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij