auto motor i sport poleca:

Prius C gotowy – nowa hybryda Toyoty (wideo)

Poleć ten artykuł:

Toyota Prius C Zobacz całą galerię

W Japonii sprzedawany będzie pod nazwą Aqua, na pozostałych rynkach - jako Prius C, najmniejszy w rodzinie Priusów. Ma niecałe 4 metry długości, 1,7 metra szerokości i 1,45 wysokości, a jego rozstaw osi to 2,5 metra. Stawia go to w rozmiarowej hierarchii zaraz za najnowszym Yarisem. Producent pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia, przygotował nawet materiał wideo, ale nie zdradza specyfikacji technicznej. Być może będzie taka jak w wersji przygotowanej na rynek japoński - zespół hybrydowy, na który składa się 74-konny silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra, zestawiony z 61-konnym silnikiem elektrycznym będzie generował 100 KM mocy i 169 Nm momentu obrotowego. Według japońskich testów zużycia paliwa auto w tej konfiguracji zadawalać się będzie zaledwie 2,8 litrami paliwa na 100 km. Podobno trzymając się europejskich wymogów dotyczących tego typu pomiarów uda się osiągnąć wynik w granicach 4,7 litra na 100 km.

Na bliższe szczegóły będziemy musieli poczekać do wiosny przyszłego roku. Wcześniej, bo już pod koniec grudnia, Aqua wjedzie do salonów w Japonii, niedługo po styczniowej premierze w Detroit Prius C pojawi się w Ameryce, a my czekamy na Genewę.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 136 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Prius C | Toyota | Prius | Genewa 2012

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij