auto motor i sport poleca:

Produkcja MG TF wznowiona

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Najnowszy MG TF wygląda identycznie w porównaniu do modeli produkowanych zanim ogłoszono bankructwo Rovera, jednak cały proces produkcyjny wygląda zupełnie inaczej. Obecnie nadwozie i układ napędowy są produkowane w Chinach. Takie zestawy drogą morską trafiają do Anglii, gdzie następuje malowanie nadwozia i montaż końcowy.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 1995 roku TF, swojego czasu był jednym z najlepiej sprzedających się tanich samochodów sportowych. Dwumiejscowy roadster trafi ponownie do klientów w Wielkiej Brytanii, jednak planowane rozpoczęcie sprzedaży na rynku amerykańskim nie dojdzie do skutku.

Jak podaje The Birmingham Post, zainteresowanie modelem jest spore. Pierwsza partia 500 szt. została zarezerwowana w 70%, co oznacza aktualną sprzedaż na poziomie ok. 350 szt. Jest to całkiem dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, iż samochód miał swoją premierę 13 lat temu.

Źródło: samar

 

Tagi: MG | TF | produkcja

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij