auto motor i sport poleca:

Przeciąganie

Poleć ten artykuł:

Podobnie jak wszyscy poprzednicy, także i jego następca ma przeciągnąć na swoją stronę młodszą klientelę. Sądząc po tym, jak nowy Mercedes klasy C został przyprawiony, wniosek nasuwa się jeden: przeciągnie!

Mercedes C Zobacz całą galerię

Premiera każdego nowego Mercedesa to w świecie motoryzacji nie lada gratka. Tym bardziej, jeśli jest nim popularna limuzyna klasy średniej, przed którą stoi arcytrudne zadanie - zjednać młodzież. Podobny cel Mercedes wyznaczył poprzednikowi, ale 53 lata - przeciętnie - na karku posiadacza ustępującego modelu świadczy o tym, że się przeliczył. Obecna C-klasa (najpopularniejszy model Mercedesa) jest w niezłych tarapatach z jeszcze jednego powodu - zaczyna na rynku coraz bardziej odstawać od najgroźniejszych rywali, jakimi są BMW serii 3 i Audi A4. Podczas gdy od początku roku 2006 do końca listopada tegoż roku, za naszą zachodnią granicą (największy rynek w Europie) na "trójkę" skusiło się ponad 105 tys., a na "A-czwórkę" ponad 88 tys. klientów, C-klasę zapragnęło mieć "tylko" 57 tysięcy osób. (W Polsce wynik C-klasy w 2006 roku zamknął się liczbą 438 sztuk.) A że samochody w dużej mierze kupuje się oczami, Mercedes nie mógł dłużej zwlekać z wymianą starego na nowe.

Jeśli tylko będzie jeździła tak, jak wygląda, nowa C-klasa może zakasować konkurentów

Jego poprzednik został stworzony na podobieństwo modelu klasy S, na co najdobitniej wskazywał wygląd tyłu auta. Nowy model wręcz garściami czerpie z pomysłów zawartych w sylwetce kolejnej generacji "eski", ale został przyodziany na sportowo. Bardzo sportowo. Na starym miejscu pozostała jedynie typowa dla marki osłona chłodnicy, reszta zaś to modna ostatnio mieszanka obłości z ostrymi liniami. Mamy więc bulwiaste błotniki, ostro "zarysowane" przednie reflektory i tylną partię nadwozia, opadającą pod podobnym co w S-klasie kątem. Są też - przetłoczenie, wznoszące się od przedniego błotnika i mające swoje ujście w zadartej krawędzi pokrywy bagażnika, oraz tylne lampy, świetnie wpisujące się w sylwetkę auta.

Zgodnie z wprowadzoną do igrzysk olimpijskich na początku XX wieku maksymą "Citius, altius, fortius" (szybciej, wyżej, dalej), każdy producent swój nowy model szykuje, niczym trener olimpijczyka. Czyli - najlepiej, jak potrafi. Nie inaczej jest z nową C-klasą, która urosła w każdą stronę - aby na starcie nie przegrywać z innymi autami, niekoniecznie segmentu premium - i stała się bezpieczniejsza oraz szybsza. Na długość przybyło jej 51 mm, na szerokość 42 mm i 21 mm na wysokość. O 55 mm zwiększył się jej rozstaw osi, co oznacza, że dzieli ten wymiar, raczej nieprzypadkowo, z... BMW serii 3. Przyciasnawe wnętrze poprzednika urosło razem z karoserią, co odczują zasiadający na tylnej kanapie. W nowej C-klasie jest ona o 10 mm bardziej oddalona od przednich foteli, co przekłada się na kolejne milimetry - liczby 12 i 9 oznaczają, odpowiednio, przyrost miejsca na stopy i kolana. Zwiększył się także o 20 litrów bagażnik - do 475 litrów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | C | limuzyna

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij