Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Przednionapędowe BMW przyłapane na wideo

Podobno aż 80% posiadaczy BMW serii 1 nie ma pojęcia o tym, że silnik w ich autach napędza tylną oś. Konstruktorzy nie muszą więc mieć skrupułów i śmiało wzięli się za przygotowanie nowej platformy z przednim - tańszym - napędem. Pierwszym autem ze śmigłem na masce wyposażonym w to rozwiązanie ma być jedynka w odmianie Gran Turismo. Podobnie jak w przypadku modelu 5 GT będzie to swego rodzaju miks pięciodrzwiowego hatchbacka z nadwoziem typu kombi.

BMW 1 GT będzie o 5 cm dłuższe od zaprezentowanej niedawno wersji hatchback i ma oferować więcej miejsca pasażerom tylnej kanapy.

Nowy model ma wyjechać na ulice w 2013 roku. Po nim mają dołączyć kolejne produkty BMW i MINI wykorzystujące tę samą, przednionapędową platformę. Docelowo ma być ich 5 ze znaczkiem BMW i 10 z logo MINI. Zanim zobaczymy auto w gotowej wersji, możemy rzucić okiem na zakamuflowane egzemplarze, które już wypatrzono w okolicach Monachium:

 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Pierwsze zdanie newsa - chyba nie wiedzą, że ich auto ma napęd na tył. Tak serio to może nie będę dalej komentował, bo uważam, że BMW zawsze robiło auta z napędem na tylną oś (ewentualnie xDrive) i tak powinno zostać.
  ~Samuraj, 2011-11-03 11:30:30
 • avatar
  zgłoś
  Świat się zmienia - BMW szykuje jedynkę w odmianie GT w wersji FWD.
  auto motor i sport, 2011-11-03 07:53:55
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij