auto motor i sport poleca:

Race Touareg 3 – nowy król Dakaru?

Poleć ten artykuł:

Volkswagen, Race Touareg 3, Dakar Zobacz całą galerię

Odchodzący w chwale Race Touareg 2 to pierwsze auto z silnikiem Diesla, które zwyciężyło w tym rajdzie. W jego następcy Volkswagen wprowadził kilka zmian do nadwozia z włókna węglowego i kevlaru i poprawił przepływ powietrza wokół auta przy wysokich prędkościach. Zadbano też o kilka zmian bardziej stylistycznych - nowy Touareg wyposażony został w światła LED, ma nową osłonę chłodnicy, przeprojektowaną linię szyb i nowe felgi.

Do napędu auta wykorzystano ponownie podwójnie doładowany silnik TDI o pojemności 2,5 litra. Wyciśnięto z niego 300 KM mocy i 600 Nm momentu obrotowego. Połączono go z pięciobiegową, sekwencyjną skrzynią biegów i trzypłytkowym sprzęgłem ceramicznym.

Tak przygotowana terenowa rajdówka przyspiesza do 100 km.h w 6,1 sekundy i rozpędza auto 188 km/h. Czy to wystarczy do kontynuowania świetnej passy Touarega 2 i świętowania kolejnych zwycięstw? Przekonamy się podczas przyszłorocznej edycji Rajdu Dakar.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | Race Touareg 3 | Dakar

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij