PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Rajd Dakar: udany debiut Martina Kaczmarskiego

2014-01-07

Debiutujący na Dakarze Martin Kaczmarski ukończył odcinek specjalny na 18 pozycji ze stratą 51 min 28s. W klasyfikacji generalnej po dwóch odcinkach zajmuje aktualnie 16 miejsce i jest trzecim Polakiem, co oznacza bardzo dobry początek!

W drugim dniu Dakaru 2014 zawodnicy mieli do przejechania 798 kilometrów z San Luis do San Rafael w Argentynie. Znajdujący się na tej trasie ponad czterysta kilometrowy odcinek specjalny uchodzi za jeden z najszybszych, jednocześnie jeden z najbardziej zaskakujących podczas tegorocznego Dakaru. Najszybciej z Polaków, na 11 miejscu, pokonali ten etap Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, tracąc do lidera Stephane Peterhansela 31m48s. Krzysztof Hołowczyc ukończył odcinek specjalny na 13 pozycji tracąc do lidera 37m08s.

–  To był długi i trudny odcinek, ale jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa – mówi Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Team, uczestnik programu „mistrz-uczeń”. – Cieszę się, że udało mi się pomóc na trasie Adamowi Małyszowi, który zakopał się 40 km przed końcem odcinka – dodaje Kaczmarski. – Dakar się rozkręca, a my razem z nim. Dzisiejszy dzień zaliczam do udanych.

Po dwóch odcinkach specjalnych liderem jest Peterhansel. Krzysztof Hołowczyc, po dzisiejszych przygodach na trasie, traci do lidera 37 min 8 s. i zajmuje 9. miejsce. Na 10. pozycji Marek Dąbrowski, ze stratą do najlepszego wyniku 38 min 8s. Trzecim Polakiem jest Martin Kaczmarski, na 16 miejscu, tracąc 59m30s.