auto motor i sport poleca:

Rajd Kauno Ruduo 2013: Tytuł dla Kajta to tylko formalność?

Poleć ten artykuł:

Śmieje się, że przerzucił tonę ciężarów, bo ponad 40 kilometrów po szutrach przejechał bez wspomagania. Kajetan Kajetanowicz, zwycięzca 5. rundy RSMP pewnie zmierza po czwarte z rzędu mistrzostwo.

Zobacz całą galerię

Rozegrany w miniony weekend na Litwie szutrowy Rajd Kauno Ruduo po raz pierwszy był rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Być może, gdyby nie problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego, które w Subaru Imprezie R4 pojawiły się ostatniego dnia, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran mieliby już na koncie czwarty z rzędu mistrzowski tytuł.

A tak, na ten szczęśliwy moment załodze Lotos Rally Team przyjdzie jeszcze poczekać do Rajdu Polski albo do Rajdu Dolnośląskiego. I choć, Kajetanowicz triumfuje w tym roku co rajd, to matematyczne szanse na laury w sezonie 2013 ma jeszcze Wojtek Chuchała.

Na Litwie Kajetan Kajetanowicz zaprezentował fenomenalną jazdę, w stawce RSMP wygrał większość odcinków specjalnych, ale w klasyfikacji generalnej tylko o 4,8 sekundy wyprzedził Wojtka Chuchałę – zwycięzcę klasyfikacji drugiego dnia. Ten z kolei o swoją pozycję zaciekle walczył z Maciejem Rzeźnikiem. Kierowca z Rzeszowa musiał zadowolić się jednak najniższym miejscem na podium, tracąc do Kajetanowicza 18,9 sekundy.

Kajetan Kajetanowicz

Na ostatniej pętli kierownica naszej rajdówki zamieniła się w atlas treningowy. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Nie spodziewałem się, że będzie to tak trudne i wyczerpujące. Odbijało nas na prawo i lewo. Siłą rąk i woli utrzymywałem auto na oesie, choć i tak dwa razy mieliśmy niespodziewaną wycieczkę poza drogę. Ryzykowałem - chciałem utrzymać prowadzenie w rajdzie, ale układ wspomagania zachowywał się zupełnie nieprzewidywalnie. Przejechaliśmy w ten sposób ponad 40 kilometrów po szutrowych, bardzo szybkich trasach. Czuję się, jakbym przerzucił tonę ciężarów. Warto było. Utrzymaliśmy prowadzenie i wygraliśmy piąty rajd z rzędu. Czuję niesamowitą satysfakcję i jestem po prostu szczęśliwy. To znacznie przybliża nas do celu, jakim jest zdobycie kolejnego tytułu Mistrzów Polski.

Rajd Kauno Ruduo – wyniki

1. Kajetanowicz/Baran           Subaru Impreza R4    1:34:25,6

2. Chuchała/Heller      Subaru Impreza R4    +4,8

3. Rzeźnik/Mazur       Peugeot 207 S2000    +18,9

4. Bębenek/Bębenek Subaru Impreza R4    +3:09,1

5. Chmielewski/Hundla         Citroen DS3 R3T       +8:44,1

6. Raczkowski/Gwiazda        Citroen DS3 R3T       +8:58,3

7. Gryc/Gerber           Suzuki Swift S1600   +9:23,6

8. Kornicki/Bosek      Citroen DS3 R3T       +9:36,9

9. Zawada/Derousseaux         Renault Clio R3         +10:05,2

10. Domżała/Zawada             Ford Fiesta R2           +11:38,5

Tekst: Iwona Petryla

amis

Tagi: Rajd Kauno Ruduo 2013 | Kajetan Kajetanowicz | Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij