auto motor i sport poleca:

Rajd Niemiec 2013: Życiówka Kubicy, Kościuszko z urazem kręgosłupa

Poleć ten artykuł:

Robert Kubica zajął 5. miejsce w generalce 9. rundy WRC. Jest już liderem stawki WRC2. Michał Kościuszko musiał wycofać się z zawodów

Zobacz całą galerię

Kolejny sukces Roberta Kubicy i historyczna chwila dla Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata! Fenomenalne 5. miejsce w klasyfikacji generalnej to najlepszy wynik reprezentantów naszego kraju w cyklu w WRC. Triumf w Rajdzie Niemiec pozwolił Kubicy na objęcie prowadzenia kategorii WRC2.

Całkowicie asfaltowa, 9. runda Mistrzostw Świata kolejnym wyzwaniem dla Roberta Kubicy i Macieja Barana. Załoga miała trochę problemów prowadzeniem Citroena DS3 RRC. W czwartek, z powodu ochłodzenia, nie udawało się utrzymać właściwej temperatury opon. Kubica narzekał, że samochód  mocno się ślizga. W piątek pojawiły się kłopoty z hamulcem ręcznym, więc chwilami konieczne stało się używanie biegu wstecznego po to, aby pokonać ciaśniejsze zakręty.

Potem na przejeździe przez gwałtowny uskok, urwał się spoiler, wybijając jednocześnie tylną szybę. Po zakończeniu odcinka specjalnego zawodnicy sami naprawili uszkodzenia, ale w ferworze walki niedokładnie zamknęli klapę, która otworzyła się tuż po starcie do następnej próby. Mimo tego Kubica z baranem wygrywali oesy.

Trzeciego dnia zaostrzyła się rywalizacja między Robertem Kubicą a Elfynem Evansem w kategorii WRC2. Zawodnicy czterokrotnie wyrywali sobie prowadzenie. Ostatecznie w niedzielę, w trudnych, deszczowych warunkach, Kubica dotarł do mety z przewagą +12.9 nad Evansem.

Robert Kubica
lider klasyfikacji WRC-2

Ostatniego dnia słyszałem niepokojące odgłosy z układu napędowego i bałem się, że nie dojedziemy do mety. Ale ostatecznie jesteśmy na mecie, zajęliśmy wspaniałe 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jestem zadowolony z tego rezultatu, zwłaszcza, że Evans okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem. Jesteśmy na prowadzeniu w mistrzostwach, ale moim celem jest niezmiennie nauka na każdym rajdzie. Doświadczenie jest kluczem w WRC, każdy odcinek pozwala mi się rozwijać.

Tagi: Rajd Niemiec 2013 | Robert Kubica | Michał Kościuszko | WRC-2 | WRC | wynik rajd niemiec

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (6)

Samuraj, 1 września 2013, 20:27

Jaki rekord?

nowatorsky, 1 września 2013, 18:16

kto ma sznasę pobić rekord kubicy?       http://lenti.pl/kontakt [url=http://www.pmg24.com/panorama/panorama.php]http://www.pmg24.com/panorama/panorama.php[/url] [url=http://abcmocowan.pl/oferta.html#pasy]http://abcmocowan.pl/oferta.html#pasy[/url] [url=http://www.automaty.waw.pl/faac/]http://www.automaty.waw.pl/faac/[/url] [url=http://fanibialysport.com.pl/m/]http://fanibialysport.com.pl/m/[/url] [url=http://zyrafa.edu.pl/]www.zyrafa.edu.pl[/url] [url=http://www.zyrafa.edu.pl/]http://www.zyrafa.edu.pl/[/url]

Samuraj, 27 sierpnia 2013, 18:48

No przecież to takie oczywiste. :P Dzięki.

eri, 26 sierpnia 2013, 19:08

Przestrzelisz ciasny zakręt, bo "łycha nie wydała", więc musisz cofnąć i wrócić na trasę. Wsteczny to taki bieg, na którym jeździ się do tyłu ;) Jakoś nie widzę tu za dużo do tłumaczenia przeciętnemu posiadaczowi pojazdu z biegiem "R" :) W źle pokonane szerokie zakręty wpada się tak, że da się z nich wyjechać na biegach 1-2-3-itd. W ciasne nawroty wpada się z zasady tak, że jak "nie wyda łycha" to trzeba cofać i jeszcze ma się kawałki taśmy z koperty na samochodzie. Jak się dobrze uczepią, to potem taki delikwent "macha" nimi do publiki na oesie :)

Samuraj, 26 sierpnia 2013, 18:31

Pokonywanie ciasnych zakrętów na wstecznym - jak to Eri dokładnie działa? :)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij