Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Rajd Polski 2009 – pierwsze szczegóły

Rajd Polski - Zbigniew Staniszewski Zbigniew Staniszewski i Bartłomiej Boba na Mitsubishi Lancer Evo IX

Rywalizacja rozpocznie się od widowiskowego prologu w Mikołajkach w dniu 25 czerwca (czwartek) w godzinach wieczornych. Ostatnią jej odsłoną będzie superoes na torze w pobliżu bazy rajdu i parku serwisowego, który wystartuje w niedzielne popołudnie 28 czerwca. Trzydniową rywalizację podzielono na 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 352 km. Trasa całego rajdu liczy 1040 km, co sprawia, że "Polski" jest jedną z najbardziej kompaktowych rund mistrzostw świata.

"Rajd Polski to największa w tym roku impreza sportowa w naszym kraju. W czerwcu Polska będzie, dzięki naszemu rajdowi na ustach kibiców na całym świecie" - mówi Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego (PZM).

"Przygotowanie kolejnej edycji rajdu rozpoczyna się natychmiast po zakończeniu poprzedniej. Takie są wymogi organizacyjne wielkiego wydarzenia sportowego, które gromadzi dziesiątki tysięcy kibiców wokół odcinków specjalnych. Nie mam wątpliwości, że rywalizacja najlepszych kierowców świata będzie stała na bardzo wysokim poziomie i dostarczy wielu emocji. Mam nadzieję, że do walki o czołowe lokaty włączą się także nasi reprezentanci. Kibiców, nie tylko sportów samochodowych, już dziś zapraszam na 66. Rajd Polski." - dodał prezes PZM.

"Mamy bardzo ciekawe, szybkie, ale także techniczne odcinki specjalne, nieznane zawodnikom startującym w mistrzostwach świata. Ich wielki walor to również lokalizacja, bowiem przebiegają w jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych regionów naszego kraju. Od pierwszej edycji Rajdu Polski rozgrywanego na Pojezierzu Warmińsko-Mazurskim zmieniamy trasę, dodając nowe fragmenty prób sportowych, a nawet całe oesy" - powiedział Tomasz Bartoś, dyrektor 66. Rajdu Polski.

"W najbardziej newralgicznych miejscach sukcesywnie utwardzamy nawierzchnię. Podobnie jest w tym roku. Wielkiego wsparcia w naszych działaniach udzielają nam miejscowe władze, korzystamy także z nieocenionej pomocy policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, PCK oraz WOPR. Rajd to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i pracują przy nim najlepsi organizatorzy z automobilklubów i klubów całego kraju. Rajd Polski jest "polski" nie tylko z nazwy" - dodaje dyrektor 66. Rajdy Polski.

66. Rajd Polski będzie ósmą, spośród dwunastu, rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Źródło: rajdpolski.pl

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  A co Ty piszesz, JWRC też będzie, ale dodatkowo, polecam najpierw sięgnąć do źródła żeby nei pisać bzdur:
  ~jasiem, 2009-01-27 12:42:17
 • avatar
  zgłoś
  trzeba jeszcze dodac, ze bedzie to runda RSMŚ ale juniorow - Loeba i pozostałych oko nie uświadczy
  ~', 2009-01-25 11:13:25
 • avatar
  zgłoś
  Mając w pamięci organizaje rajdów w Polsce, władzunia pzmotowska może być pewna jednego. Będzie na ustach kibiców z całego świata, tyle, że z tych ust będą wypływać tylko negatywne komentarze. Nie chce mi się wierzyć, że władzuni uda się zorganizować rajd na światowymn poziomie, skoro nie potrafili dotychczas stworzyć super organizacji na europejskim poziomie. To będzie niestety kolejny zaściankowy rajd prowadzony przez nieudaczników, którzy zamiast liczyć prawidłowo czasy przejazdów będą liczyć kasę na swoich kontach. Przykre to ale prawdziwe. I dopóki władzunia będzie miała w swoich szeregach "beton" nie ma co marzyć o rajdach na światowym poziomie.
  ~zloty666, 2009-01-22 16:24:54
 • avatar
  zgłoś
  "W czerwcu Polska będzie(...) na ustach kibiców na całym świecie "No właśnie , a to do czegoś zobowiązuje . "(...)rywalizacja najlepszych kierowców świata będzie stała na bardzo wysokim poziomie (...)" Pytanie tylko czy organizacja będzie też na wysokim poziomie . Obyśmy się tylko nie musieli później wstydzić za PZMłoty ...
  ~AMiS Fan:), 2009-01-22 12:32:59
 • avatar
  zgłoś
  W tym roku Rajd Polski po raz pierwszy będzie zaliczany do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Oto pierwsze szczegóły tej imprezy, która rozpocznie się w ostatni weekend czerwca.
  auto motor i sport, 2009-01-22 11:22:39
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij