auto motor i sport poleca:

Rajdowa Cytyryna

Poleć ten artykuł:

Citroen C2-R2 MAX Zobacz całą galerię

Przed wyruszeniem do rywalizacji na rajdowych trasach, Simon Jean-Joseph i Sébastien Ogier zaprezentowali model C2-R2 MAX na torze Val d'Or w Satory.

Nowy samochód, który zostanie homologowany przez FIA [Międzynarodową Federację Samochodową] 1 marca 2008 r., został skonstruowany w oparciu o nowe przepisy Grupy R FIA. Jean-François Liénéré, szef ds. programów sportowych dla klientów Citroën Sport wyjaśnił: "Obserwując sukces C2 Super 1600 i C2-R2, proponujemy wersję pośrednią, która przy zachowaniu rozsądnych ram budżetowych będzie oferowała jeszcze lepsze parametry niż C2-R2. Wersja C2-R2 MAX spełnia te założenia i zapewnia najlepszy obecnie kompromis pomiędzy osiągami, ceną a przyjemnością prowadzenia".

Modyfikacje w stosunku do wersji C2-R2 dotyczą głównie silnika, rozbudowanego zawieszenia, mocniejszych hamulców, regulowanego zawieszenia tylnego oraz hydraulicznie wspomaganego układu kierowniczego. "Zewnętrzny wygląd samochodu nie zmienia się", wyjaśnia Alexis Avril, dyrektor techniczny. "Nieco szerszy jest jedynie przedni i tylny rozstaw kół. Zasadnicze zmiany znajdują się pod maską, w silniku o pojemności 1599 cm3 i mocy 190 KM".

źródło: informacja prasowa

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 490 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Citroen | C2-R2 MAX | rajdy

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij