auto motor i sport poleca:

Range Rover Sport Hybrid: zielona gwiazda

Poleć ten artykuł:

To już potwierdzone – Range Rover wprowadzi do oferty hybrydową odmianę Sporta, zadebiutuje ona jeszcze w tym roku we Frankfurcie.

Zobacz całą galerię

Będzie on napędzany w podobny sposób jak zaprezentowany 2 lata temu koncept Range_e. Główną moc generować będzie wysokoprężny silnik V6 o pojemności 3 litrów i mocy 242 KM. Dodatkowo wspomagać go będzie jednostka elektryczna o mocy 93 KM. W sumie taki zestaw będzie produkować 334 KM, które na cztery koła przenosić będzie automatyczna skrzynia ZF o ośmiu przełożeniach.

Dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi o pojemności 14,2 kWh Range Rover Sport Hybrid będzie mógł przejechać "na prądzie" nawet 30 km. W sumie zasięg wynosić będzie około 1100 km. Średnie zużycie paliwa ma wynieść, uwaga, 3,3 l/100 km. Jakie będzie w praktyce, okaże się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku kiedy auto trafi do salonów.

amis

Tagi: Range Rover Sport | Hybrid

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (2)

Samuraj, 9 maja 2013, 17:14

Mnie zastanawiają dwie rzeczy - dlaczego plany nie uwzględniają nowej, 9-stopniowej przekładni ZF i po co w ogóle RR Sport w odmianie hybrydowej? :P Nie wystarczyłby zwykły Range Rover "eko"?

airmatic, 9 maja 2013, 09:54

Znacznie taniej wychodziłoby jeżdżenie wersją dostosowaną do tankowania LPG - ale wszystkie marki myślą, że dla UE to wiocha kojarząca się z Europą Centralną
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij