auto motor i sport poleca:

Ranking niezawodności DEKRA 2010

Poleć ten artykuł:

Najbardziej niezawodne. Po sprawdzeniu 15 milionów aut Dekra opracowała raport usterkowości 2010. Czy samochody niemieckie i japońskie są rzeczywiście tak dobre jak chciałaby wierzyć większość ich właścicieli?

Raport DEKRA Zobacz całą galerię

 

Coroczny raport usterkowości sporządzany przez Dekrę, niemiecką organizację rzeczoznawców, klasyfikuje badane samochody w trzech grupach, zależnie od przebiegu. W zestawieniu na 2010 r. wśród pierwszej dziesiątki najmniej awaryjnych modeli (niezależnie od liczby przejechanych kilometrów) królują europejskie marki. Mistrzem niezawodności zostało Audi A6 - aż 88,1% wszystkich przebadanych egzemplarzy było wolnych od wad. Za nim uplasowały się BMW X3 oraz BMW 3. Pierwszym samochodem japońskim w zestawieniu jest Toyota Avensis na miejscu 16., przed np. Mercedesem klasy E, który jest 18.

Gdy przyjrzeć się liderom poszczególnych klas samochodów, wyniki nie są już tak jednoznaczne. Wśród aut mini i małych najmniej zawodny okazał się (w grupie do 50 000 km) Opel Corsa, ale już wśród modeli z przebiegiem od 50 000 do 100 000 km liderem została Toyota Yaris, a w grupie 100 000 do 150 000 km - Honda Jazz. Jeśli dodać do nich Mazdę 2, też wysoko notowaną - etos niezawodnych "japończyków" zostanie podtrzymany. Wśród najmniej usterkowych maluchów znalazły się również francuskie: Peugeot 207 i Renault Clio.

 

 

Tagi: Raport | DEKRA | usterki | ranking niezawodności

Oceń artykuł:

3,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij