Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Rekordy podśrubowane, czas na stabilizację cen paliw

Rafineria PGNiG Rafineria PGNiG

Tankowanie w okresie Bożego Narodzenia powinno jednak kosztować tyle samo co obecnie, nie będzie już dalszych podwyżek.

W tym tygodniu przeciętna ogólnopolska cena benzyny 95 wzrosła w porównaniu z poprzednim o 4 gr., do poziomu 4,84 zł/l. Olej napędowy wyceniany jest na przeciętnym poziomie 4,66 zł/l, co oznacza przyrost o 6 gr. w porównaniu z poprzednim notowaniem. Autogaz umocnił się o 5 gr., do ceny średniej 2,60 zł/l. Najtaniej, w porównaniu z resztą Polski, benzynę kupić można obecnie na stacjach w województwach śląskim i dolnośląskim, najdrożej - w opolskim i podkarpackim. Olej napędowy najtańszy jest na Górnym Śląsku, najdroższy zaś w woj. warmińsko-mazurskim. LPG najbardziej konkurencyjne w porównaniu z resztą kraju jest obecnie także w województwie śląskim, najwyższe poziomy cenowe dla tego gatunku paliwa obowiązują natomiast w kujawsko-pomorskim.

Źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Jak tak dalej będzie to będziemy się niebezpiecznie zbliżać do tej bariery 5 zł za litr. Oby te spekulacje były bzdurą. :/
  ~Samuraj002, 2010-12-22 11:31:11
 • avatar
  zgłoś
  W bieżącym, bożonarodzeniowym tygodniu, wzrosły jeszcze nieco ceny paliw na polskich stacjach. Benzyna i autogaz „poprawiają" ustanowione w zeszłym tygodniu rekordy, olej napędowy zbliża się do historycznego maksimum z początków lata 2008 r.
  auto motor i sport, 2010-12-22 11:22:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij