auto motor i sport poleca:

Renault Clio RS - hardkorowy hot-hatch

Poleć ten artykuł:

Od kilku tygodni fani produkcji od Renault Sport czekali na ten moment. Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego Renault Clio RS przed oficjalną prezentacją.

Na chwilę przed oficjalną prezentacją do sieci przedostały się pierwsze zdjęcia Renault Clio RS. Oprócz rażącego, kanarkowo-żółtego koloru auto nabrało sporo muskulatury w stosunku do standardowej wersji. Napompowano w nim nadkola oraz wyraźnie zaznaczono progi. Z przednim zderzaku pojawiły się powiększone wloty powietrza, które będą miały za zadanie chłodzić tarcze hamulcowe, a dość dyskretna lotka z tyłu zapewni odpowiedni docisk do podłoża.

Na razie nie wiemy zbyt dużo na temat oficjalnych osiągów Clio RS. Samochód będzie wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra, który dostarczy na przednie koła 250 KM maksymalnej mocy. Na razie nie ma słowa na temat maksymalnego momentu obrotowego, ale można się spodziewać wartości w okolicach 260 Nm z możliwością chwilowego podniesienia do 280 Nm (funkcja overboost).

Dotychczasowa, najmocniejsza odmiana "220 Trophy EDC" rozpędzała się od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosiła w tamtym modelu 235 km/h. Ciężko spodziewać się, by nowa wersja nie podniosła poprzeczki jeszcze wyżej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Renault Clio RS

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij