auto motor i sport poleca:

Renault Samsung SM5 – czy trafi do Europy?

Poleć ten artykuł:

Renault Samsung SM5 Zobacz całą galerię

W najnowszym numerze auto motor i sport prezentujemy pierwsze wrażenia z jazdy Renault Fluence. Ten sedan oparty konstrukcyjnie na Megane drugiej i trzeciej generacji ma być pierwszym w dorobku Renault tanim, ale możliwie luksusowym autem.

Tymczasem Renault zaprezentował pierwsze zdjęcia kolejnego modelu, przygotowanego według podobnej recepty - oto większy brat Fluence, w Korei sprzedawany jako trzecia generacja modelu SM5. Model ten po raz pierwszy ma być sprzedawany również poza ojczystym rynkiem.

Auto bazuje konstrukcyjnie na Lagunie i jest zasilane 2-litrowym silnikiem benzynowym z palety Nissana. Ma być również dostępne z silnikiem diesla.

Póki co producent nie podaje bliższych szczegółów technicznych. Chwali się tylko, że model powstał w ciągu 36 miesięcy, a jego stworzenie kosztowało 340 milionów dolarów.

Nie wiadomo jeszcze jak SM5 będzie nazywał się poza Koreą. Wiadomo jednak, że ma być tańszy niż konkurencyjne modele Hyundaia i Kii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Samsung | SM5

Oceń artykuł:

2,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij