Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Renault Twizy – znamy ceny

Renault Twizy Renault Twizy

Twizy to najoryginalniejszy model Renault od lat. W jego wnętrzu pasażerowie nie siedzą obok siebie, jak w zwykłym aucie, np. w miejskim maluchu Smarcie, lecz jeden za drugim. Dzięki temu powierzchnia czołowa, którą pojazd wystawia na zderzenie z wiatrem nie jest duża i Twizy może się zadowolić małym silniczkiem. Niskiemu zużyciu energii - a w ślad za nim zwiększeniu liczby kilometrów przejeżdżanych bez ładowania akumulatora - służy ograniczenie maksymalnej prędkości do 80 km/h oraz rezygnacja z ogrzewania. Wstrzemięźliwość w tej drugiej dziedzinie jest mało przyjemna akurat teraz w zimie, zwłaszcza że pod słowem "drzwi" styliści rozumieją tylko dwa szerokie pałąki bezpieczeństwa, poza nimi nadwozie z boku jest otwarte.

Auto ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego cena wystartuje z poziomu 6 990 euro. Za tę kwotę można kupić wersję z silnikiem elektrycznym o mocy 5 KM, zdolnym do rozpędzenia Twizy'ego do 40 km/h. Cena za auto to jeszcze nie wszystko - nie zawiera ona kosztu akumulatora. Ten nie jest kupowany, ale leasingowany - kosztuje 45 euro na miesiąc.

Producent zakłada, że najpopularniejsza będzie droższa o 700 euro wersja z jednostką napędową o mocy 17 KM, pozwalająca na jazdę z prędkością 80 km/h.

Niezależnie od wersji Twizy dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi może bez ładowania przejechać do 100 km, a kiedy bateria się wyczerpie, będzie można ją naładować w około 3,5 godziny.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ponad 20 tysięcy za coś, co nie ma nawet ogrzewania i wygląda jak wózek sklepowy dla dzieci? Nie, dziękuję. Fajna alternatywa na słoneczne dni dla starszych Niemców, którzy boją się rozwijać większe prędkości.
  ~Samuraj, 2011-05-16 12:32:40
 • avatar
  zgłoś
  Elektryczne wozidełko Renault wyjedzie na drogi jeszcze w tym roku. Zobacz ile będzie kosztować.
  auto motor i sport, 2011-05-16 07:07:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij