Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Renault Wind Gordini – ostrzejszy?

Renault Wind Gordini Renault Wind Gordini

Kolorystycznie tak samo skonfigurowane są modele Clio i Twingo, które w wersji Gordini już trafiły do sprzedaży w salonach w Europie. W przypadku Winda wersja z G w nazwie poza lakierem będzie wyróżniać się sportowym zawieszeniem, dwukolorową, skórzaną tapicerką i 17-calowymi felgami z lekkich stopów. Plus drobiazgi, takie jak białe obudowy lusterek i obwódki wlotów powietrza w zderzaku, a dla kontrastu czarny dach.

Niestety nie ma mowy o zmianach mechanicznych. W przeciwieństwie do Abartha u Fiata, w tym przypadku Gordini nie zabiera się za grzebanie pod maską. Jak mawiają Amerykanie "show, but no go".

Auto trafi do sprzedaży w połowie bieżącego roku, nic nie wskazuje na to, by miała pojawić się w polskich salonach, w których próżno szukać Winda nawet w zwykłej wersji.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No jakoś mi do gustu nie przypadł. Twingo i Clio Gordini jeszcze ok, choć i tak moim zdaniem powinni coś pomotać pod maską, ale to? Nie boję się powiedzieć: Toż to profanacja legendy!
  ~Samuraj, 2011-02-02 18:34:22
 • avatar
  zgłoś
  Gordini to legenda motorsportu - w rajdach nawet o wiele bardziej niż w handlu. Obecnie potraktowano ją jak posunięcie biznesowe, na którym osoba odpowiedzialna nijak się nie zna. Według mnie absolutną głupotą jest malowanie w białe pasy i zakładanie "ostrzejszych" alufelg na wszystko, co się nawinie po drodze i jest kilkanaście razy tańsze od zbudowania nowożytnej rajdówki. Mało tego - nie wiem, komu z szefostwa firmy spodobał się ten dziwoląg. Jak dla mnie jest to zaprzeczenie legendy tej firmy (w skrócie [u]kicz.[/u])Jeśli tak wygląda reaktywacja pewnej szacownej firmy w wydaniu Renault, to ja wolę kierunek obrany przez Citroena i Mini, a trzymanie kciuków za Gordini mogę od razu sobie odpuścić
  airmatic, 2011-02-02 15:47:19
 • avatar
  zgłoś
  dla Renault i Nissana muszą poniekąd pracować jacyś sabotażyściOni się po prostu zabierają za rzeczy, o których nie mają pojęcia. Zobaczcie jak to coś wygląda! Mnie kojarzy się z pojazdem dla pań ze Słonecznego Patrolu - krzyżówka Clio z amfibią. Porażka.
  eri, 2011-02-02 15:32:17
 • avatar
  zgłoś
  O Clio Gordini A.D. 2010 można mówić, że wizualnie trochę nie dorasta do legendy, ale za to jeździ fenomenalnie i posiada znakomitą jednostkę napędową. Twingo Gordini - jest na rynku tylko dlatego, że pewnie musi, ale nie - że powinno.Wind Gordini zaś potwierdza tezę, że dla Renault i Nissana muszą poniekąd pracować jacyś sabotażyści. Najpierw wyjeżdżają z "globalną" Micrą (która nie podoba się nikomu i tyleż nikomu nie zagraża), a teraz porywają się na segment bez przyszłości - micro roadsterów, w dodatku w wersji "mocnej" (na zewnątrz) i "prawie limitowanej"
  airmatic, 2011-02-02 15:25:28
 • avatar
  zgłoś
  W Genewie Renault zaprezentuje wersję modelu Wind sygnowaną logo Gordini. Obowiązkowo niebieską z białymi pasami.
  auto motor i sport, 2011-02-02 08:57:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij