auto motor i sport poleca:

Renault Zoe Preview – przedsmak nowego Clio?

Poleć ten artykuł:

Renault Zoe Preview Zobacz całą galerię

Renault Zoe Preview stanowi zapowiedź tego, jakie będą masowo produkowane samochody elektryczne Renault. W 90% odpowiada samochodowi, który będzie produkowany we Francji we Flins i znajdzie się w sprzedaży w połowie 2012 roku.

Zoe napędza 80-konny silnik elektryczny dysponujący 222 Nm momentu obrotowego. Pozwala to na rozpędzenie auta do setki w 8,1 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 135 km/h. Można nim więc bezpiecznie podróżować po autostradzie z pedałem gazu wciśniętym do oporu w podłogę. Niestety nie pojeździmy za daleko - litowo jonowe akumulatory pozwolą na przejechanie bez ładowania do 160 km. Potem trzeba podpiąć auto do gniazdka.

Możliwości ładowania są trzy:
• Ładowanie standardowe: najczęściej stosowany przez użytkowników sposób ładowania. Podłączenie akumulatora do gniazdka w domu lub do znajdujących się w miejscach publicznych (np. na parkingu) punktów ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatorów ZOE Preview w czasie od 6 do 8 godzin w zależności od dostępnej mocy
• Szybkie ładowanie: idealny sposób na doładowanie akumulatora. Wystarczy podłączyć auto do jednego z punktów szybkiego ładowania zainstalowanych w miejscach publicznych, aby w ciągu 10 minut doładować akumulator do poziomu zapewniającego zasięg 50 km, a w ciągu 30 minut do 80% całkowitego zasięgu.
• System Quickdrop: w niektórych krajach zostaną zbudowane stacje automatycznej wymiany akumulatorów. Klient będzie mógł w nich wymienić rozładowany akumulator na nowy w czasie zaledwie 3 minut. Aktualnie zaplanowano utworzenie sieci takich stacji w Izraelu i Danii.

Wracając jednak do rzeczywistości, która daleka jest od elektryfikacji naszych codziennych samochodów koncentrujemy się raczej na wyglądzie tego koncepcyjnego pojazdu, który sugeruje, jak będzie wyglądało kolejne Clio. Jak się Wam podoba?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Zoe | Preview | Clio | Paryż 2010

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij