auto motor i sport poleca:

Renault wskrzesza markę Gordini!

Poleć ten artykuł:

Renault Twingo Gordini RS Zobacz całą galerię

Amedee Gordini był inżynierem, zajmującym się tworzeniem sportowych wariantów modeli francuskiej marki. Słynne Renault R8 Gordini zajęło cztery z pięciu najwyższych lokat w Rajdzie Korsyki w 1964 roku. Także pod nazwiskiem Gordini w 1966 roklu powstał wyścigowy puchar. 

Opracowaniem nowych wariantów francuskich modeli zajmie się Renault Sport Technologies, czyli dział odpowiedzialny za stworzenie świetnych Clio i Megane RS. Na razie nie wiadomo nic o osiągach nowych modeli, ale spodziewać się można, że na drodze będą mogły więcej niż ich odpowiedniki z literami RS w nazwie.

Renault Gordini mają mieć wspólne elementy stylistyczne, odróżniające je od reszty modeli francuskiej firmy oraz nawiązujące do historycznych modeli. Niewykluczone, że wskrzeszenie "starej" marki ma być odpowiedzią na fiatowskiego Abartha.

Pierwsze z serii Gordini światło dzienne ujrzy Twingo RS. Nastąpi to już 25 listopada bieżącego roku. W kilka miesięcy potem premierę święcić będzie Clio RS. Możliwe, że także Megane RS zostanie wciągnięty do tej "nowej-starej" sportowej rodziny.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Gordini | Twingo RS | Clio RS | Abarth

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij