Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Rinspeed UC? – nowa wizja

Rinspeed UC? Rinspeed UC?

Koncepcyjne auto ma być świetnym lekiem na uliczne korki. Mierząc 2,5 metra długości wjedzie w każdą dziurę parkingową, do swojego wnętrza zaprosi dwóch pasażerów i zmieści się do pociągu pasażerskiego, którym będzie mogło przejechać dłuższe trasy.

Autko Rinspeeda będzie napędzane silnikiem elektrycznym, dzięki któremu może rozpędzić się do prędkości 110 km/h. Jego akumulatory wystarczą zaś na przebycie dystansu 120 km. Ciekawostką jest, że wewnątrz nie znajdziemy typowej kierownicy, gdyż do prowadzenia tego elektrycznego pojazdu ma być używany joystick, jaki znamy z gier komputerowych.

Rinspeed zapowiada, że UC? ma duże szanse na produkcję seryjną i że rozmowy z ewentualnymi kontrahentami już trwają. "UC? jest nowym, emocjonującym samochodem, łączącym transport indywidualny i publiczny ze sobą" - twierdzi Frank M. Rinderknecht, szef Rinspeeda.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Rinspeed, znany ze swoich niekonwencjonalnych kreacji tuningowych, teraz chce zaskoczyć świat zupełnie nową koncepcją samochodu elektrycznego. Oto UC?.
    auto motor i sport, 2009-12-16 11:01:06
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij