auto motor i sport poleca:

Rok Kuzaja

Poleć ten artykuł:

Leszek Kuzaj mistrzem. Co było do przewidzenia. Zdobył nie tylko najwięcej punktów i zwycięstw, ale też, a to ważne, najwięcej braw za dynamiczną bezkompromisową jazdę. W kraju i za granicą. Reszta czołówki też wypadła dobrze. A na pewno lepiej, niż same rajdy.

Podsumowanie rajdowego roku Zobacz całą galerię

Sezon rajdowy 2006 za nami. Organizacyjnie było tak sobie. Niezmiennie. Jak od lat. Ale sportowo było nieźle. Chociaż był to teatr jednego aktora.

Leszek Kuzaj został oczywiście mistrzem. Talenty Leszka w ujeżdżaniu Subaru są bezdyskusyjne. Robi to pięknie. Rozpoczął ostro - 4 miażdżące zwycięstwa pod rząd nie pozostawiały konkurentom złudzeń. I to zwycięstwa na różnych nawierzchniach, więc to umiejętności, a nie przypadek. Bo tylko przypadek może mu zwycięstwa odbierać. I tak też bywało. W Rzeszowie za sprawą pożaru auta. Rajd Nikon - mocna wygrana, szampan i... wykluczenie za nieregulaminowy tłumik! W Warszawie zwycięstwo umyka przez słabujący silnik. Ale kolejny tytuł MP Leszek zdobył wyraźnie. A i w niezakończonych jeszcze MŚ błysnął dobrą jazdą.

Zawodnicy robią znaczne postępy. Nasze rajdy - niekoniecznie

Michał Sołowow - wicemistrz Polski. Wygrał pierwszy OS w tym roku, więc był pierwszym tegorocznym liderem. (Potem awaria.) Sensacyjny bohater Rajdu Polski - absolutne liderowanie, przed Kuzajem i całkiem poważnymi konkurentami zagranicznymi, dało mu powszechny szacunek widzów i huraganowe owacje. Dwa kapcie przed metą odbierają Sołowiow i zasłużone zwycięstwo. (Ale jazdą na felgach obronił 3. miejsce.) Potem zwycięstwo w Rzeszowie i awaria na Nikonie. Ale wicemistrzostwo Polski bezdyskusyjne. I brąz w mistrzostwach Europy! Michał to w naszych rajdach najciekawsza kariera ostatnich lat.

Michał Bębenek - II wicemistrz Polski - to w rajdach firma znana i solidna. A wsparta takim potentatem jak LOTOS - to już potęga. Ale na początku roku (aż 3 rajdy) awarie sprzętu oznaczały podróż w czarną otchłań klasyfikacji i rozpaczy. Potem się odmieniło - wyborna jazda w Rajdzie Subaru (ale później wpadka w Rzeszowie), lecz finisz fenomenalny: dwa zaskakujące zwycięstwa i powrót z otchłani aż na podium - brązowy medal mistrzostw Polski.

Tomasz Kuchar - rewelacyjny początek sezonu; wyglądało na wielki come back. Honory oddawał tylko Kuzajowi, resztę świata ogrywając z łatwością. Ale potem (jak rok temu) lawina drobnych, jednak dokuczliwych awarii. A walka w ostatniej rundzie nie z konkurentami, lecz ze szwankującą turbiną odebrała Tomkowi pewny brązowy medal. Serwisanci też tworzą wynik.

Tagi: rajdy | Leszek Kuzaj | Krzysztof Hołowczyc | Paweł Dytko | Michał Bębenek | Tomek Kuchar | Michał Sołowow

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij