auto motor i sport poleca:

SLS AMG – drogie to cacko!

Poleć ten artykuł:

Mercedes SLS AMG Zobacz całą galerię

"Zainteresowanie naszym nowym supersportowym autem jest niezwykle duże. Jesteśmy przekonani, że wprowadzając na rynek Mercedesa SLS AMG oferujemy naszym klientom fascynujący pojazd" - mówi Volker Mornhinweg, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Niestety, te fascynacje kosztują bardzo dużo. Auto w naszym kraju wycenione zostało bowiem przynajmniej na 810 tysięcy złotych. A co za to klient otrzymuje? Przede wszystkim potężny silnik V8 o pojemności 6,2 litrów, mocy 571 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 650 Nm.

Jednostka napędowa SLS-a współpracuje z umieszczoną przy tylnej osi siedmiobiegową przekładnią automatyczną z dwoma sprzęgłami, potrafiącą biegi zmieniać szybko i gładko jednocześnie. Auto zaopatrzone jest w wyczynowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi oraz wydajny układ hamulcowy, który opcjonalnie może zostać wyostrzony, dzięki ceramicznym tarczom hamulcowym.

Według Mercedesa jego najnowsze dziecko do 100 km/h rozpędza się w 3,8 sekundy, średnio na przejechanie 100 km potrzebuje 13,2 litrów benzyny i jest w stanie popędzić z prędkością 317 km/h.

Oczywiście, jak to u Mercedesa bywa, lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo długa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | SLS AMG | cena | polski rynek

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij