auto motor i sport poleca:

SLS AMG – z nawiązaniami do lotnictwa!

Poleć ten artykuł:

Mercedes SLS AMG Zobacz całą galerię

Niespotykane w przypadku tego auta jest już choćby to, że od początku powstaje ono nie w którymś z biur konstrukcyjnych Mercedesa, tylko w AMG. Mimo że karoseria SLS-a nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana, wiadomo od dłuższego czasu, że ma on nawiązywać do legendarnego Mercedesa 300SL z 1954 roku i jak ten ostatni, mieć drzwi otwierane do góry.

Wnętrze, które jakiś czas temu zostało pokazane w pełnej krasie, a którego kolejne zdjęcia prezentujemy obok, czerpie garściami z nowoczesnych, luksusowych samolotów. Oczywiście, kabina wykończona została samymi najdroższymi materiałami: skórą, aluminium i włóknem węglowym.

Monstrum, pracujące pod długą maską, uruchamia się przyciskiem start/stop umieszczonym na konsoli środkowej. Moc ośmiocylindrowej, widlastej jednostki napędowej wynosi bowiem 571 koni mechanicznych, a kręci się ona do 8000 obr/min. Do współpracy z silnikiem zaprzęgnięto siedmiostopniową przekładnię o dwóch sprzęgłach.

SLS w gamie Mercedesa ma zastąpić model SLR McLaren F1. Debiut - na salonie samochodowym we Frankfurcie.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | SLS AMG | nowy model | Gullwing | 300SL

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij