Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Saab 9-4x – bez diesla

Jak już informowaliśmy, pod maskę modelu zaprezentowanego w USA trafić może jednostka V6 o pojemności 3 litrów dysponująca mocą 262 KM, albo turbodoładowane V6 o pojemności 2,8 litra o mocy 296 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Przypuszczano, że wersja europejska może być dostępna również silnikiem wysokoprężnym, ale Saab rozwiał te nadzieje.

Szef Saaba - Jan Ake Jonsson - powiedział, że biorąc pod uwagę cykl życia modelu, który zwykle trwa 5-6 lat, na chwilę obecną pomysł adaptacji jednostki wysokoprężnej do tego modelu mija się z celem. Na znalezienie odpowiedniego silnika, przygotowanie, przetestowanie i przygotowanie do produkcji potrzeba czterech lat. Pozostałe dwa lata z cyklu życia modelu to za krótki okres, by liczyć na sensowne profity.

Wygląda więc na to, że ktoś przespał temat. Widocznie dwulitrowy silnik z modelu 9-5 byłby za słaby, a podczas zawieruchy związanej ze zmianą właściciela marki nikomu nie przyszło do głowy, by od razu planować montaż jednostki wysokoprężnej. Kto wie, czy nie będzie to jeden z najważniejszych minusów, za które 9-4x będzie krytykowany gdy pojawi się w Europie latem przyszłego roku.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):Moim zdaniem Saab sam strzela sobie w kolano taką decyzją. :/ Współczesny klient raczej najczęściej do tego typu aut bierze diesla (choć nie tylko do SUV - ów oczywiście). Zobaczymy co będzie jak wejdzie do Europy.Że brak ropniaka w USA - jeszcze rozumiem. Ale do Europy? Ta marka, jeśli chce przetrwać po reaktywacji, nie powinna bawić się w półśrodki. Bo to klient wie lepiej, czego potrzebuje. Sam zaś entuzjazm grupy zapaleńców ratujących przed skasowaniem marki nie wystarczy, żeby mieć obroty na plusie.Ale cóż, Spykerów na ropę się nie robi
  airmatic, 2010-11-26 22:59:47
 • avatar
  zgłoś
  Moim zdaniem Saab sam strzela sobie w kolano taką decyzją. :/ Współczesny klient raczej najczęściej do tego typu aut bierze diesla (choć nie tylko do SUV - ów oczywiście). Zobaczymy co będzie jak wejdzie do Europy.
  ~Samuraj002, 2010-11-25 19:30:41
 • avatar
  zgłoś
  Nowy model Saaba pokazany niedawno w USA nie będzie dostępny z silnikiem wysokoprężnym.
  auto motor i sport, 2010-11-25 09:44:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij