auto motor i sport poleca:

Saab PhoeniX – aeromocjonalny

Poleć ten artykuł:

Saab Phoenix Zobacz całą galerię

Za stylizację w Saabie zabrał się Jason Castriota - człowiek odpowiedzialny m.in. za wygląd Bertone Mantide. W Saabie ma za zadanie wprowadzić nową jakość designu, nazwaną "aeromotional". Saab opisuje go jako "wizualną aluzję do aerodynamicznych zasad projektowania i pasję do innowacji, która zainspirowała twórców pierwszego samochodu Saaba - kultowego modelu Ursaab".

Pod maską ostro wystylizowanego pojazdu znalazł się tubodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6-litra i mocy 200 KM. W kabinie znajdziemy zestaw multimedialny IQon, zbudowany w oparciu o platformę Google Android.

Oczywiście auto w takiej formie nie ma szans na wprowadzenie do produkcji. Ale można się spodziewać, że kilka jego charakterystycznych elementów zobaczymy w kolejnych modelach ze Szwecji. Według nas w projekcie tym widać szwedzkie korzenie. Auto z profilu, głównie w przedniej części, przypomina trochę łosia, prawda?

 

Tagi: Saab | PhoeniX | Genewa 2011

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij