Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Saab – nowy partner na horyzoncie

9-X BioHybrid Concept 9-X BioHybrid Concept

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o niepowodzeniu w kwestii nawiązania współpracy z koncernem Hawtai, ale wygląda na to, że Saabowi udało się złapać innego partnera - szefostwo Skykera, będącego właścicielem szwedzkiej marki, poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego z Pang Da Automobile Trade - niezależnym dystrybutorem marek Honda, Subaru i Toyota, będącym właścicielem 1100 punktów dealerskich w Chinach.

Na mocy porozumienia obu firm Pang Da miałoby czym prędzej zająć się dystrybucją Saabów w Chinach. Na "dzień dobry" Chińczycy zapłacą 30 milionów euro za zakup nieokreślonej liczby Saabów, które mieliby wprowadzić do swojej sieci, a potem kolejnych 15 milionów, za drugą partię aut. Oprócz tego Pang Da za kwotę 65 milionów euro kupi 245 udziałów w Saabie i wprowadzi swoich przedstawicieli do rad nadzorczych Saaba i Spykera.

Zastrzyk gotówki miałby pozwolić Saabowi na wznowienie produkcji, zatrzymanej od kwietnia z powodu braku podzespołów, niedostarczonych przez podwykonawców Saaba, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za wcześniejsze dostawy.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  "szefostwo Skykera, będącego właścicielem szwedzkiej marki"???
  ~Gość, 2011-05-17 15:29:09
 • avatar
  zgłoś
  Spyker ogłosił podpisanie porozumienia z nowym, chińskim partnerem, mającym poratować finansowo Saaba.
  auto motor i sport, 2011-05-17 08:12:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij