auto motor i sport poleca:

Saab – nowy partner na horyzoncie

Poleć ten artykuł:

9-X BioHybrid Concept Zobacz całą galerię

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o niepowodzeniu w kwestii nawiązania współpracy z koncernem Hawtai, ale wygląda na to, że Saabowi udało się złapać innego partnera - szefostwo Skykera, będącego właścicielem szwedzkiej marki, poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego z Pang Da Automobile Trade - niezależnym dystrybutorem marek Honda, Subaru i Toyota , będącym właścicielem 1100 punktów dealerskich w Chinach.

Na mocy porozumienia obu firm Pang Da miałoby czym prędzej zająć się dystrybucją Saabów w Chinach. Na "dzień dobry" Chińczycy zapłacą 30 milionów euro za zakup nieokreślonej liczby Saabów, które mieliby wprowadzić do swojej sieci, a potem kolejnych 15 milionów, za drugą partię aut. Oprócz tego Pang Da za kwotę 65 milionów euro kupi 245 udziałów w Saabie i wprowadzi swoich przedstawicieli do rad nadzorczych Saaba i Spykera.

Zastrzyk gotówki miałby pozwolić Saabowi na wznowienie produkcji, zatrzymanej od kwietnia z powodu braku podzespołów, niedostarczonych przez podwykonawców Saaba, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za wcześniejsze dostawy.

Tagi: Saab

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij