auto motor i sport poleca:

Saab uratowany – ciąg dalszy sagi!

Poleć ten artykuł:

Nowy Saab 9-5 Zobacz całą galerię

"Dzisiejsze porozumienie jest świetną wiadomością dla pracowników Saaba, dealerów, dostawców oraz właściciele i fanów szwedzkiej marki na całym świecie, a także znakomitą informacją dla General Motors" - twierdzi John Smith, wiceprezydent odpowiedzialny za planowanie i sojusze w General Motors.

"General Motors, Spyker Cars NV oraz szwedzki rząd pracują bardzo ciężko i kreatywnie, aby dojść do porozumienia, zabezpieczającego przyszłość tej wyjątkowej marki" - dodaje Smith.

Na dziś wiadomo, że Spyker ma utworzyć nową spółkę o nazwie Saab Spyker Automobiles, które będzie w posiadaniu marki Saab. Bliższe warunku sprzedaży nie są na razie znane - te mają zostać "dogadane" pomiędzy General Motors, Spykerem, a szwedzkim rządem.

Oczekuje się, że wszystkie formalności związane z przejęciem Saaba mają zostać załatwione do połowy lutego. Wygląda więc na to, że kryzys jednak oszczędzi tę słynną szwedzką markę i że najnowszy Saab 9-5 wyjedzie w końcu na ulice!

W galerii obok znajdziecie zdjęcia najnowszej limuzyny tego szwedzkiego producenta. 

 

Tagi: Saab | Spyker | General Motors | szwedzki rząd | Smith | 9-5

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij