auto motor i sport poleca:

Samoobsługa podczas tankowania LPG: już w Polsce

Poleć ten artykuł:

W końcu kierowcy korzystający z paliwa LPG będą mogli zatankować je samemu bez konieczności wołania obsługi stacji - nowe przepisy zostały wprowadzone.

Taka możliwość od lat istnieje w innych państwach UE - w Niemczech, Holandii, we Włoszech czy na Słowacji. U nas będzie to możliwe po pięciu latach starań. Nie oznacza to jednak, że kierowca nie będzie mógł poprosić kogoś z obsługi stacji o zatankowanie swojego pojazdu gazem LPG.

Ci, którzy zdecydują się na samodzielne tankowanie, będą mogli skorzystać z instrukcji tekstowo-obrazkowej, a w razie problemów użyć przycisku alarmowego. W trakcie tankowania konieczne będzie stałe trzymanie przycisku - w momencie jego puszczenia tankowanie zostanie przerwane i zakończone. Jeśli podłączymy pistolet nieprawidłowo dystrybutor nie pozwoli na przepływ gazu.

Pierwsza pilotażowa stacja, gdzie samemu można zatankować gaz, ruszyła już w Krakowie. Z biegiem czasu kolejne stacje mają być przystosowywane do nowych standardów.

Zdjęcie: Forbes

amis

Tagi: tankowanie LPG | tankowanie LPG samemu | samoobsługa stacja LPG

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij