auto motor i sport poleca:

Scuderia od Noviteca – film

Poleć ten artykuł:

Ferrari F430 Scuderia Novitec Zobacz całą galerię

Seryjne 510 koni mechanicznych, wyciskane z ośmiocylindrowej jednostki napędowej o pojemności 4,3 litra, pozwala na przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 100 km/h w czasie zaledwie 3,6 s. Barierę 200 km/h takie auto osiąga już po 11,7 s!

Ale Scuderia może być jeszcze szybsza. Novitec oferuje dla niej system podwójnego doładowania oraz zmodyfikowany układ chłodzenia. Efekt tych przeróbek wyraża najlepiej wzrost mocy maksymalnej do 717 koni mechanicznych.

O ile przyspieszenie do 100 km/h zmniejszyło się tylko o 0,1 s - zapewne ze względu na barierę w postaci trakcji - o tyle potem auto przyspiesza w jeszcze bardziej szalonym tempie.

Ponadto, Novitec oferuje do Scuderii nowe, wykonane z karbonu, elementy we wnętrzu, specjalne 20-calowe felgi aluminiowe i jeszcze bardziej sportowe zawieszenie. Ponadto, wraz z modyfikacjami silnika, niemiecki tuner zmienia przełożenia skrzyni biegów.

Zobacz na filmie, jak potrafi przyspieszać Ferrari F430 Scuderia po kuracji wzmacniającej w firmie Novitec Rosso.

Źródło: Novitec

 

Tagi: Ferrari | F430 Scuderia | Novitec | film | tuning

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij