auto motor i sport poleca:

Seat IBE Concept – małe Scirocco?

Poleć ten artykuł:

Seat, IBE, Concept Zobacz całą galerię

Kiedy w zeszłym roku we Frankfurcie Seat pokazał koncept IBE nie mogliśmy oderwać od niego oczu. Teraz w Genewie podobnie jest z IBE.

Oczywiście nawiązanie do Scirocco nie wynika z jakichś podobieństw stylistycznych. To auto jest o 25 cm krótsze od Ibizy i aż pół metra krótsze od Scirocco. Ale wciąż jest ciekawym coupe, które mogłoby wprowadzić trochę świeżości do gamy hiszpańskiej marki.

Nie ma zdjęć wnętrza tego pojazdu, ale Seat zapewnia, że IBE jest autem 2+2 miejscowym, "z dużą przestrzenią dla pary", co oznacza, że z tyłu posadzimy co najwyżej parę 10-latków.

Koncept napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 75 kW (102 KM) i momencie obrotowym o wartości 200 Nm. Energia dostarczana jest przez litowo-jonowy akumulator, zamontowany w tylnej części auta.

IBE waży jedyne 1000 kg, od 0 do 50 km/h przyspiesza w 3,4 sekundy, 80 km/h ma po 6,3 sekundy a setkę osiąga w 9,4 sekundy. Prędkość maksymalna tego pojazdu wynosi 160 km/h.

Czy ma szanse trafić do produkcji? Zeszłoroczny IBZ szybko trafił na rynek jako Ibiza w wersji kombi. W tym przypadku jednak producent twierdzi, że IBE ma w sobie wiele genów, które przekaże kolejnym generacjom modeli Seata. Oznacza to, że raczej nie możemy się szybko spodziewać produkcyjnego modelu opartego na tym ciekawym coupe. A szkoda.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Seat | IBE | Concept | Genewa 2010

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij