auto motor i sport poleca:

Seat Ibiza Ecomotive – 1562 km na 45 litrach!

Poleć ten artykuł:

Seat Ibiza Ecomotive Zobacz całą galerię

Test odbył się 27 kwietnia bieżącego roku. Plattner wyruszył w podróż najnowszą Ibizą Ecomotive spod fabryki Seata w hiszpańskim Martorell, by pokonać trasę o długości 1345 km. Podróż odbywała się w eskorcie IPMC (International Police Motor Corporation).

Trasa wiodła przez Francję (Avignon, Lyon, Mulhouse) oraz Niemcy (Freiburg, Frankfurt). Na niektórych odcinkach autostrad, Ibiza prowadzona przez Austriaka poruszała się z prędkością 110 km/h.

Gdy niewielki Seat wkraczał do Frankfurtu (1345 km), ustanowił rekord świata w swojej kategorii pod względem oszczędności. Ale okazało się, że w baku zostało jeszcze trochę paliwa, dlatego też Plattner zdecydował się na kontynuowanie podróży, aż do niemieckiego Gottingen. Tam zostało zdjęte plomby z baku, a samochód - zatankowany.

Wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania. Na pokonanie 1562 km Ibiza Ecomotive potrzebowała jedyne 45,53 litrów oleju napędowego. Według danych technicznych, ten model Seata zużywa średnio 3,7 litrów paliwa na 100 km, wytwarzając przy tym 98 gram CO2 na kilometr.

Seat Ibiza Ecomotive napędzany jest 1,4-litrowym silnikiem TDI o mocy 80 koni mechanicznych.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Seat | Ibiza | Ecomotive | rekord świata | ekologia | Plattner

Oceń artykuł:

4,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij