Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Seat Ibiza Ecomotive – 1562 km na 45 litrach!

Seat Ibiza Ecomotive Seat Ibiza Ecomotive

Test odbył się 27 kwietnia bieżącego roku. Plattner wyruszył w podróż najnowszą Ibizą Ecomotive spod fabryki Seata w hiszpańskim Martorell, by pokonać trasę o długości 1345 km. Podróż odbywała się w eskorcie IPMC (International Police Motor Corporation).

Trasa wiodła przez Francję (Avignon, Lyon, Mulhouse) oraz Niemcy (Freiburg, Frankfurt). Na niektórych odcinkach autostrad, Ibiza prowadzona przez Austriaka poruszała się z prędkością 110 km/h.

Gdy niewielki Seat wkraczał do Frankfurtu (1345 km), ustanowił rekord świata w swojej kategorii pod względem oszczędności. Ale okazało się, że w baku zostało jeszcze trochę paliwa, dlatego też Plattner zdecydował się na kontynuowanie podróży, aż do niemieckiego Gottingen. Tam zostało zdjęte plomby z baku, a samochód - zatankowany.

Wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania. Na pokonanie 1562 km Ibiza Ecomotive potrzebowała jedyne 45,53 litrów oleju napędowego. Według danych technicznych, ten model Seata zużywa średnio 3,7 litrów paliwa na 100 km, wytwarzając przy tym 98 gram CO2 na kilometr.

Seat Ibiza Ecomotive napędzany jest 1,4-litrowym silnikiem TDI o mocy 80 koni mechanicznych.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Eh to chyba nie jest challange zrobic takie spalanie przy jezdzie po rownej jak stol autostradzie, jadac 80km/h i czasami rozpedzajac sie z gorki i z wiatrem do 110km/h. Pytanie tylko:a) kto tak jezdzi (powoli) kto tak jezdzi (bez ruchu miejskiego i stania na swiatlach/w korkach).Wobec tego takie wyczyny sa dla mnie bezsensu.
  The DK, 2009-05-05 06:04:41
 • avatar
  zgłoś
  Ile może przejechać na jednym baku Seat Ibiza Ecomotive? Postanowił to sprawdzić znany mistrz jazdy o kropelce - Austriak Gerhard Plattner.
  auto motor i sport, 2009-05-04 15:51:27
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij