Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Seat Ibiza - na piątkę!

Seat Ibiza Seat Ibiza w teście Euro NCAP

Wyniki te plasują hiszpański model w czołówce najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Do testów posłużyła wersja 1.4 16V Reference z minimalnym, standardowym wyposażeniem bezpieczeństwa.

Auto na pokładzie miało poduszki powietrzne kierowcy oraz pasażera, boczne poduszki powietrzne chroniące głowę oraz klatkę piersiową, systemy ABS, TCS + EBA, sterowane elektrycznie przednie pasy bezpieczeństwa z ogranicznikiem napięcia, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z tyłu, system sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej niezapiętych pasów oraz mocowania pasów typu Isofix, zamontowane na tylnych siedzeniach.

W kategorii ochrony pasażerów Seat Ibiza 2008 uzyskał 14 z 16 możliwych punktów dla uderzenia z przodu, maksymalną liczbę 18 punktów w przypadku uderzenia bocznego oraz 2 z możliwych 2 punktów w teście symulującym uderzenie w słup. Łączna nota to 34 punkty.

Ochrona dzieci została oceniona na 38 punktów, a pieszych - na 19 punktów.

Źródło: Seat

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Nowy SEAT Ibiza uzyskał doskonały wynik w testach zderzeniowych Euro NCAP - 5 gwiazdek w kategorii ochrony pasażerów, 4 gwiazdki w kategorii ochrony dzieci oraz 3 gwiazdki w kategorii ochrony pieszych.
    auto motor i sport, 2008-05-29 09:08:09
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij