Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Shell Eco Marathon 2015: Setki kilometrów na litrze paliwa

Studenci z Politechniki Łódzkiej zajęli 12 miejsce w Shell Eco Marathon. Skonstruowany przez nich pojazd na jednym litrze benzyny przejechał 641 km! 

lodz.naszemiasto.pl

24 maja zakończył się tegoroczny Shell Eco Marathon, który tym razem odbywał się w Rotterdamie, gdzie 197 zespołów z 26 krajów brało udział w rozgrywających się przez 3 dni wyścigach samochodów aerodynamicznych. Nasz kraj reprezentowało aż 11 załóg, z czego dwóm udało się zająć naprawdę satysfakcjonujące miejsca w konkursie.  

Studenci z Politechniki Łódzkiej ze swoim bolidem EcoArrow II zajęli 12 miejsce w kategorii prototypowych pojazdów z silnikiem benzynowym.  Swoje miejsce zawdzięczają 641 kilometrom, jakie ich bolid pokonał na zaledwie jednym litrze benzyny. Choć łodzianie celowali znacznie wyżej, gdyż mieli w planie pobić rekord Polski (659 km na litrze paliwa), to nie umniejsza to faktu, że zajęte przez nich miejsce jest najlepszym jakie udało im się wywalczyć od kiedy biorą udział w tych wyścigach. Pomimo niezrealizowanego celu, studenci z Łodzi są bardzo zadowoleni i już deklarują udział w przyszłorocznej edycji Shell Eco Marathon, która odbędzie się w Londynie.  

lodz.naszemiasto.pl
   

Tegoroczne zwycięstwo w kategorii prototypowych pojazdów z silnikiem benzynowym zasłużenie wygrał pojazd zbudowany przesz francuską firmę Airbus Helicopters. 2308 kilometrów pokonanych na jednym litrze paliwa to wręcz nieprawdopodobny wynik!

Nie można zapomnieć o świetnym wyniku, który uzyskali studenci Politechniki Warszawskiej. Żacy ze stolicy zajęli 2 miejsce w kategorii pojazdów „UrbanConcept” z napędem benzynowym. Ta kategoria wymusza na startujących w niej maszynach pewne elementy, których nie mogłoby zabraknąć w pojazdach przeznaczonych do jazdy miejskiej. Ich bolid o nazwie PAKS+ przejechał na jednym litrze paliwa 317 km, zapewniając im tym samym najlepszy wynik spośród wszystkich polskich drużyn. 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Polscy studenci z Politechniki Łódzkiej i Politechniki Warszawskiej odnieśli spore sukcesy w tegorocznym Shell Eco Marathon. Zbudowane przez nich pojazdy przejechały setki kilometrów na jednym litrze paliwa!&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Shell-Eco-Marathon-2015-Setki-kilometrow-na-litrze-paliwa,19857,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-28 12:20:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij