auto motor i sport poleca:

Siła charakteru

Poleć ten artykuł:

Maluch Renault, który w niezmienionej formie przetrwał aż 15 lat, w końcu doczekał się następcy. Nowe Twingo, obficie "inkrustowane" najnowszymi zdobyczami motoryzacyjnej elektroniki, pozostaje jednak wierne koncepcji pierwowzoru.

Nowy Renault Twingo Zobacz całą galerię

Proste rozwiązania są najlepsze. Nowe Twingo nie definiuje więc pojęcia "miejski samochód z charakterem" na nowo, lecz kontynuuje dzieło swojego przodka. Bliżej mu jednak do niego pod względem koncepcji nadwozia (trzydrzwiowy hatchback dla czterech osób) niż pod względem wymiarów. Wyraźnie różni się natomiast długością i wysokością nadwozia. Nowe Twingo przybrało na długość i wysokość, odpowiednio, 17 i 5 cm. Sporo, chociaż we wnętrzu auta nie odczuwa się tego aż tak bardzo. Dużą część przyrostu długości pochłonął przedni zwis nadwozia. Kształt przedniej części karoserii zaprojektowano zgodnie z normami, dotyczącymi ochrony pieszych w trakcie kolizji z samochodem i z wymogami bezpieczeństwa w ogóle. Rozstaw osi w nowym Twingo zwiększono o niecałe 3 cm, szerokość wzrosła z 1630 mm do 1654 mm.

W zależności od wersji - z nieprzesuwaną tylną kanapą lub z dwoma niezależnie regulowanymi siedzeniami - pojemność bagażnika Twingo waha się od 230 litrów do 951 l (po złożeniu kanapy) lub może zmieniać się w przedziale od 165 l do 285 l, w zależności od ustawienia tylnych foteli. Po ich złożeniu pojemność przedziału bagażowego wzrasta do 959 l. Przewożenie długich przedmiotów (nawet do 215 cm) umożliwia składane na płasko oparcie fotela pasażera. Tylne siedzenia można przesuwać w zakresie 22 cm i regulować kąt pochylenia oparć, wybierając jedno z pięciu ustawień. Przewożenie drobiazgów we wnętrzu ułatwia aż 11 praktycznych schowków - większość z nich znajduje się w zasięgu ręki kierowcy. Kieszenie w drzwiach mieszczą butelki o pojemności 1,5 l, uchwyty na kubki z napojami są łatwo dostępne na konsoli środkowej, a na półkę przed kierowcą można zamówić wykładzinę, która bez problemu utrzymuje w miejscu telefon czy iPoda i nie pozwala im przemieszczać się w czasie jazdy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Twingo

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij