auto motor i sport poleca:

Skoda Kodiaq – niedźwiedź z Mlada Boleslav

Poleć ten artykuł:

Model Kodiaq swoją nazwę zapożyczył od gatunku niedźwiedzia, który występuje na jednej z wysp Alaski. Auto stylistycznie bardzo przypomina koncepcyjny model Vision S.

Zobacz całą galerię

Podczas premiery studyjnego modelu Vision S, główny projektant Skody, Josef Kaban zapowiedział, że jest to auto, które w 90-95% jest seryjnym modelem. I rzeczywiście, z zewnątrz Kodiaq bardzo przypomina model studyjny. Z przodu samochód "uśmiecha się" dużym wlotem powietrza w zderzaku, niewielkie światła do jazdy dziennej w kształcie wieloboku wkomponowano tuż pod głównymi reflektorami, rozdzielonymi przez podwójnie żebrowany grill. Dwa osobne światła, mogą zapowiadać, jak będzie wyglądała odświeżona Octavia, której pierwsze nieoficjalne wizualizacje mogliśmy już oglądać jakiś czas temu.

  

Z tyłu auta klosze reflektorów mają ostre krawędzie oraz światła do jazdy dziennej w kształcie litery "C". Dwie końcówki układu wydechowego zostały ukryte za dodatkową nakładką.

W ofercie pojawi się paleta 14 kolorów lakieru – cztery jednolite oraz dziesięć metalizowanych. W Polsce samochód będzie oferowany w jednej z trzech wersji wyposażeniowych – Active, Ambition oraz Styl. Zapewne w przyszłym roku do nich dołączy wariant Laurin&Klement, a później być może Monte Carlo.

Skoda Kodiaq na targach Paryż Motor Show 2016

 

Skoda Kodiaq wymiary:

  • długość – 4697 mm
  • szerokość – 1882 mm
  • wysokość – 1676 mm
  • rozstaw osi – 2791 mm

Skoda Kodiaq została zbudowana na szeroko wykorzystywanej, modułowej płycie podłogowej MQB. Ma to odzwierciedlenie w masie auta - podstawowa wersja Kodiaqa waży 1425 kg. Twórcom udało również uzyskać nie najgorszy współczynnik oporu powietrza – 0,33.

7 liczbą rodzinną

Skoda Kodiaq, to pierwszy samochód z Mladej Boleslav, który będzie oferowany również wersji 7-osobowej. Samochód ma zapewnić duża przestrzeń w kabinie i co ciekawe jest tylko o 9,9 cm krótszy od Volkswagena Touarega. Czeski SUV daje możliwość wyboru pomiędzy 7-miejscowym wnętrzem, a potężnym bagażnikiem o pojemności 720 l i 2065 l (po złożeniu oparć tylnej kanapy).

Oczywiście takie warunki dostaniemy w 5-miejscowej wersji. Za dodatkowe dwa fotele trzeba będzie dopłacić. Tylna kanapa jest dzielona w proporcji 60:40 i można ja przesuwać wzdłużnie o 18 cm i pochylać jej oparcia.

Nowością jest system ochrony krawędzi drzwi podczas wysiadania. Gdy otwieramy drzwi, to wysuwa się listwa, która chroni drzwi przed zarysowaniem i co ważniejsze dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz uszkodzenia innego auta stojącego obok na parkingu.

W aucie pojawia się na nowo zaprojektowany podłokietnik, pod nim (a nie w nim) mamy schowek, przez co nie musi otwierać podłokietnika, by coś do niego schować. To rozwiązanie proste i zarazem praktyczne. Skoda obiecuje, że takich nowych rozwiązań spod szyldu „Simply Clever” będzie siedem.

Tagi:

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij