auto motor i sport poleca:

Skoda Kodiaq - to już oficjalna nazwa

Poleć ten artykuł:

Oficjalna nazwa nowego SUV-a Skody jest już znana. Kodiaq to rasa niedźwiedzia zamieszkującego jedną z wysp na Alasce. Samochód pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Nazwa Kodiaq nie jest przypadkowa. Czeski producent nawiązuje do rasy wielkiego niedźwiedzia zamieszkującego okolice południowego wybrzeża Alaski. Oryginalny zapis z literą "q" na końcu zapożyczono z języka miejscowej ludności Alutiiq.

Skoda Kodiaq znana do tej pory jako VisionS zadebiutowała w formie konceptu na targach motoryzacyjnych w Genewie. Auto pojawi się w salonach czeskiej marki w drugiej połowie tego roku.

Nazwa niedźwiedzia nie jest tutaj przypadkowa. Nowy SUV Skody będzie równie masywny co jego imiennik. Auto o długości 4,7 metra pomieści we wnętrzu siedem osób i będzie wyposażone a napęd na cztery koła. Auto powstaje na płycie podłogowej MQB stworzonej przez koncern VW. Będzie współdzielić podzespoły z Volkswagenem CrossBlue. Pod maskę trafią czterocylindrowe silniki znane z innych modeli koncernu. Na więcej informacji o tym modelu musimy jeszcze poczekać.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Skoda Visions | Skoda Kodiaq

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij