auto motor i sport poleca:

Skoda Superb – Tajna misja

Poleć ten artykuł:

Gdy w kasynach i nocnych klubach Las Vegas hazardziści ze wszystkich zakątków Stanów przegrywali fortuny, całkiem niedaleko, w zupełnej tajemnicy, kończyły się testy nowej Skody Superb. I my tam byliśmy!

Skoda Superb Zobacz całą galerię

Niepozorny kompleks hotelowy na skraju Doliny Śmierci - po- łożony o dwie godziny autem od grzesznego Las Vegas - na początku listopada jest pogrążony we śnie. Spotkać tu można tylko emerytów, którzy przyjechali nacieszyć się ciepłem. Poza tym, wszędzie pustka. Nawet teraz, jesienią, trudno oddychać z gorąca - w dzień 30 stopni Celsjusza, wokół pustynia, fascynująca i oszałamiająco piękna. Nikt nie zgadłby, co kryje się naprzeciwko hotelu, w niewielkim garażu.

Można by powiedzieć, że to po prostu dwa całkiem zwyczajne, duże samochody rodzinne. Tak naprawdę, wcale nie wyglądają atrakcyjnie, przód i tył mają przykryty obcisłym "ubrankiem" ze szpetnej czarnej sztucznej skóry. Kierowcy testowi nazywają je "skórzanymi spodniami", a jest ono po to, żeby nikt nie zobaczył, co kryje się pod spodem. W tym przypadku jest to nowy, topowy produkt firmy Skoda. Następca modelu Superb zostanie pokazany za trzy miesiące, na salonie samochodowym w Genewie, ale my znaleźliśmy się wśród garstki europejskich dziennikarzy, którzy mieli wyjątkową możliwość wzięcia udziału w jednej z ostatnich jazd testowych dwoma przedprodukcyjnymi egzemplarzami tego samochodu. Stąd cała ta konspiracja. A teraz mamy właśnie wyjechać na zwykłą drogę, która wije się przez Dolinę Śmierci.

Rolety na niepozornie wyglądającym garażu idą w górę i promienie gorącego słońca zaczynają się przebijać do ciemnego wnętrza. Oczy przyzwyczajają się do półmroku i widzimy, że garaż jest całkiem spory. Stoją w nim cztery samochody - dwa testowe egzemplarze nowej Skody Superb i dwie Octavie Scout, równie ż ukrywane w ciągu dnia. To tak na wszelki wypadek. Dolina Śmierci jest przecież znana z tego, że firmy samochodowe przeprowadzają w tutejszych ekstremalnych temperaturach jazdy testowe. Paparazzi oczekujący niecierpliwie na każdy nowy prototyp nie mogą się dowiedzieć, że sprawdza się tutaj teraz nową Skodę. A wiadomo, że dwie nowe, czerwone Octavie na pograniczu Newady i Kalifornii to egzotyczny widok i nie trzeba być szczególnie błyskotliwym, by domyślić się, co one tutaj robią.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 610 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Superb | limuzyna

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij