auto motor i sport poleca:

Skoda Superb w skórze... dosłownie

Poleć ten artykuł:

Mimo że Skoda Superb trzeciej generacji może być bardzo bogato wyposażona, to na żadnej liście wyposażenia opcjonalnego nie znajdziecie czegoś takiego. Zobacz, co z nowym Superbem zrobili studenci Uniwersytetu we Florencji.

Skoda Superb skóra Zobacz całą galerię

Skoda Superb trzeciej generacji to kawał auta. Potrzeba było więc mnóstwo materiału, żeby pokryć całą karoserię (nie podano dokładnie ile). Auto pokryto niemal w całości, razem z lusterkami, ale pozostawiono nietknięty dach.

Przy pracach nad tym autem pracowało kilkunastu studentów z Uniwersytetu we Florencji. Poprosili szefa designu Skody, Jozefa Kabana, o użyczenie im jednego egzemplarza. Kiedy dowiedział się co zamierzają z nim zrobić, zgodził się od razu. Jako że Florencja to dom takich stylistów jak Gucci i Roberto Cavalli do obłożenia "ciała" Superba użyto brązowej skóry.

Niestety ten egzemplarz nigdy nie wyjedzie na ulice. Pewnie dlatego, że trudno byłoby go umyć, a po drugie dla Skody to wyjątkowy egzemplarz więc znajdzie swoje miejsce w siedzibie marki w Czechach. Efekty pracy studentów możecie podziwiać na zdjęciach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 610 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda Superb | skóra

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij