Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Skoda - pierwsze LPG do silnika TSI

Do Skody Rapid trafia instalacja LPG do silnika TSI. To pierwsza tego typu instalacja w Skodzie.

Skoda Rapid Zgrabny przód, w którym światła przeciwmgielne wyglądają jak odbicie reflektorów.

Silnik 1.2 TSI to najmocniejsza jednostka w Skodzie Rapid. Ma 85 KM, a teraz można zamówić go z instalacją LPG. Montaż systemu LPG w samochodach z silnikami z bezpośrednim wtryskiem paliwa wiąże się między innymi z problemem nagrzewania się paliwa wewnątrz wtryskiwaczy, które działają w bardzo ograniczonym wymiarze podczas pracy silnika zasilanego LPG.

Instalacja Landi Renzo opracowana dla Škody rozwiązuje ten problem, przemywając przez cały czas wtryski benzynowe niewielką ilością benzyny dostarczanej do cylindrów. Strategia ta pozwala skrócić czas przebywania benzyny w podwyższonej temperaturze.

By zapobiegać zanieczyszczaniu się układu paliwowego, Skoda po raz pierwszy oferuje specjalny preparat, który należy wlewać do zbiornika paliwa co 5 tys. km.

Nowa instalacja LPG dla modelu Rapid 1.2 TSI/85KM od momentu debiutu na rynku objęta jest promocją, obniżającą jej cenę aż do 3 499 zł. Wszystkie Skody z instalacją LPG są objęte gwarancją na takich samych zasadach, co samochody z normalnym napędem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  A więc jednak. Wreszcie jakiś rzeczowy news w temacie Skody i satysfakcja dla polskich klientów. Kto szukał Octavii z LPG, ten na razie może wziąć trochę biedniejszą Rapidkę i zaoszczędzić już przy kasie. Może to wyraźnie napędzić sprzedaż tego dość udanego, ale jednak niespecjalnie dobrze skrojonego ekonomicznie samochodu.

  airmatic, 2014-08-28 13:43:22
 • avatar
  zgłoś
  Do Skody Rapid trafia instalacja LPG do silnika TSI. To pierwsza tego typu instalacja w Skodzie.Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2014-08-28 13:01:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij