auto motor i sport poleca:

Skody najpopularniejsze - sprzedaż w I półroczu

Poleć ten artykuł:

Skoda Octavia Zobacz całą galerię

Dalej dwoma najchętniej kupowanymi samochodami są Skody Octavia i Fabia. Szczególnie mocną pozycję na rynku ma ta pierwsza, która osiągnęła niemal 32-procentowy wzrost sprzedaży (9 195 aut i 37-procentowy wzrost sprzedaży miesięcznej w czerwcu (1 666 sztuk). To pozwoliło temu modelowi, który w zeszłym roku przeszedł facelifting, umocnić się na pozycji lidera rynku, zwiększając udział z 4,1 do 5,4%.

Tytuł wiceliderki rynku utrzymała Fabia. Jej sprzedaż w czerwcu (1 192 auta) oznacza wzrost o 5,7%, co złagodziło spadkową tendencję skumulowanej sprzedaży do 4,3% (7 827 sztuk). Trzecie medalowe miejsce zajmuje Volkswagen Golf z rekordowym w czołowej dziesiątce rynku tempem wzrostu - wynik po 6 miesiącach roku w wysokości 5 459 sprzedanych aut jest o 78,1% większy niż przed rokiem; w czerwcu to 887 sztuk, czyli wzrost o 88,3%.

Poza podium znalazła się Toyota Yaris z dość dotkliwym spadkiem sprzedaży skumulowanej (5 291 sztuk, -17,5%), ale dobrym wynikiem w czerwcu (896 aut, +15,8%).W ścisłej czołówce 10 najchętniej kupowanych modeli na polskim rynku znalazły się - podobnie jak miesiąc wcześniej - te same modele i w takiej samej kolejności.

 W galerii obok pierwsza dziesiątka najpopularniejszych aut w Polsce w pierwszym półroczu 2009 roku.

 Źródło: Samar

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | sprzedaż | rynek polski | ranking

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij