Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Smart – z konceptem we Frankfurcie

Smart Forvision Smart Forvision

Piszemy "kolejną", bo już jedną oglądaliśmy wiosną w Genewie - w Szwajcarii debiutował model Forspeed. Nowy komcept nazywa się Forvision. W koncepcyjnej zapowiedzi nowego Smarta Daimler wykorzystał wiele technologii, które ciężko powiązać z produkcyjnym modelem. Felgi zrobiono z plastiku, co pozwala na uszczknięcie po 3 kilogramy masy z każdego koła, w porównaniu z zastosowaniem felg aluminiowych. Makymalnie odelżono również resztę konstrukcji - przedział pasażerski i drzwi zrobiono z żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem węglowym. Masa elementów wykonanych z tego materiału jest o połowę lżejsza od ich stalowych i o 30 % lżejsza od aluminiowych odpowiedników.

Oczywiście nie mogło zabraknąć elektrycznego napędu, który w tym przypadku wspierany jest przez baterie słoneczne, zamontowane na dachu.

Produkcyjny model powinien pokazać się w przyszłym roku. Ile z tych kosmicznych technologii zostanie w nim zaadaptowane? To się jeszcze okaże. Auto będzie efektem współpracy Daimlera z Nissanem-Renault i będzie dzielić płytę podłogową z nowym Renault Twingo.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Pomysłowo.
  ~Samuraj, 2011-09-01 15:02:59
 • avatar
  zgłoś
  Nadaje się to-to do reklamy zwierzątek w Orange na kartęSzykuje się niezły pasztet
  airmatic, 2011-09-01 12:44:04
 • avatar
  zgłoś
  Liczba przetłoczeń na bocznych drzwiach jest po prostu masakryczna. Ogólnie to wygląda nawet ciekawie, ale nowa generacja sporo będzie się musiała natrudzić, żeby tak urzekać jak poprzednik.
  ~Samuraj, 2011-09-01 09:45:52
 • avatar
  zgłoś
  Miejski oddział Daimlera przywiezie na IAA kolejną zapowiedź nowego ForTwo.
  auto motor i sport, 2011-09-01 08:17:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij