Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Spada Codatronca Monza – włoski spyder gotowy (wideo)

Spada Codatronca Monza Spada Codatronca Monza

Firma Spada Vetture Sport poinformowała, że jest gotowa do przyjmowania zamówień na model Codatronca Monza, który w tym roku zaprezentowany został podczas Top Marques Monaco. Stylistycznie auto nawiązuje do szybkich roadsterów z lat 60-tych ubiegłego stulecia. Technicznie jednak nadąża za wszystkimi osiągnięciami technologicznymi - ma aluminiowe podwozie, kompozytową karoserię i nowoczesną elektronikę. Auto napędzane jest siedmioplitrową V-ósemką o mocy 720 KM i momencie obrotowym 950 Nm. Nie ma w nim żadnych silników elektrycznych, ani ogniw paliwowych. Wielka pojemność i wielka moc - to lubimy.

Monza rozpędza się do 335 km/h, a pierwszą setkę osiąga już po 3 sekundach od startu! Włosi nie podali ceny auta, twierdząc, że to model jedyny w swoim rodzaju, ale są otwarci na propozycje klientów, którzy chcieliby mieć takie cudo w swojej kolekcji.

 

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Skoro nie podali ceny to znaczy, że auto jest kosmicznie drogie, natomiast to prawda - od przodu można się dopatrzeć pewnych podobieństw do wspomnianego Lambo. Spada ma jednak inny charakter. Mi osobiście się nie podoba.PS. Propozycje klientów - czyli dysponując odpowiednimi środkami wszystko może się rozgrywać na zasadzie wolnego handlu.
  ~Samuraj, 2011-07-12 15:00:50
 • avatar
  zgłoś
  Wygląda trochę jak Lamborghini Aventador w mikroskali, skonstruowane na podwoziu KTM-a X-BOW. Spada chyba coś sugeruje konstruktorom z San't Agata Bolognese
  airmatic, 2011-07-12 11:57:58
 • avatar
  zgłoś
  Otwarty ścigacz ma pod maską wielki silnik i rozpędza się do ponad 300 km/h.
  auto motor i sport, 2011-07-12 10:01:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij