auto motor i sport poleca:

Spada TS Codatronca – czarny charakter!

Poleć ten artykuł:

Spada TS Codatronca Zobacz całą galerię

Spada TS Codatronca została zaprojektowana przez Paolę Spadę (poprzedniego designera Smarta i Hondy), jego ojca Ercolę (robił u Zagato i BMW), Domiziano Boschiego i... Wojtka Sokołowskiego z Gliwic.

TS (Turismo Sportivo) Codatronca oparta jest na Corvette Z06. Jej twórcy wzorowali się na wcześniejszych modelach Ercoli Spady : Alfa Romeo Giulietta SZ, TZ1 i TZ2.

Auta napędzane jest silnikiem, osiągającym moc 630 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości 668 Nm przy 4800 obr/min. Cała para z jednostki napędowej przenoszona jest na tylne koła poprzez 6-stopniową skrzynię biegów.

Spada pierwszą setkę osiąga w imponującym czasie 3,2 sekundy i rozpędza się do prędkości 340 km/h! Codatronca wyposażona jest w kontrolę trakcji, która posiada 3 stopnie działania - każdy przesuwający granicę szaleństwa dalej.

W ofercie znajdzie się też mocniejsza odmiana auta, wyposażona w dwa kompresory i rozwijająca moc 750 koni mechanicznych. Spada z tym silnikiem pod maską ma się rozpędzać do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund. 

Zawieszenie zbudowane zostało z aluminium, konstrukcja karoserii to zaś mieszanka stali i sztucznych włókien. W Spadze regulować można jego charakterystykę, a do wyboru są 4 opcje: na deszcz, miękkie, średnie i twarde.

Auto postawione jest na 19-calowych felgach, a przyczepność zapewniają opony Pirelli PZero Corsa. Hamulce to już tradycyjnie technika firmy Brembo - z ośmiotłoczkowymi aluminowymi zaciskami z przodu i czterotłoczkowymi zaciskami z tyłu.

Codatronca mierzy 4659 mm długości, waży 1360 kg zapewnia radość z jazdy zarówno na torze, jak i w codziennym użytkowaniu. Auto zostanie wypuszczone w limitowanej liczbie 20 egzemplarzy, każdy w cenie powyżej 300 tys. euro.

Czarne charaktery zawsze cenią się wysoko!

Źródło: Spada

Tagi: Spada | TS Codatronca | Corvette | Z06

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij