auto motor i sport poleca:

Spada sprzedaż Volkswagena - Afera w VW

Poleć ten artykuł:

Sprzedaż Volkswagena w USA spadła o 25% przez skandal, wywołany fałszywymi emisjami spalin w silnikach Diesla.

Volkswagen Passat USA

We wrześniu wybuchła afera, związana z fałszowaniem emisji spalin przez Volkswagena. W Polsce VW nie odczuł skutków skandalu, ale w USA już tak. Sprzedaż spadła tam aż o 25%.

Amerykański oddział VW w listopadzie zanotował 23,882 sprzedanych egzemplarzy. To o prawie 8000 mniej niż rok temu w tym samym okresie. Najgorzej wygląda sytuacja Golfa i Passata, który odnotowały spadki odpowiednio 64% oraz 60%. Od początku roku Volkswagenowi udało się sprzedać za Oceanem 318,484 pojazdy. W zeszłym roku było to 332,912, a więc o 4,33% więcej.

Wygląda na to, że sytuacja w USA jest najgorsza dla VW, między innymi dlatego, że to właśnie tam wybuchła cała afera. Amerykański klient jest też bardziej pretensjonalny niż europejski, dlatego bardziej niechętnie patrzy na produkty z Wolfsburga.

Mark McNabb, dyrektor operacyjny amerykańskiego oddziału VW powiedział, że "Volkswagen niestrudzenie pracuje nad rozwiązaniami kwestii fałszywych emisji w silnikach Diesla. W międzyczasie chcemy podziękować dealerom i klientom za cierpliwość i lojalność".

Tagi: afera w VW | sprzedaż w USA

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij