Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Spokojnie na stacjach tankowania

Dystrybutor z paliwem

Wg stałych notowań cen w Polsce, jakie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, w tym tygodniu przeciętna ogólnopolska wartość litra benzyny 95 to 4,26 zł/l, czyli o 3 gr. mniej niż tydzień temu. O 2 gr. przeciętnie potaniał litr autogazu, spadając do 2,07 zł/l. Nie zmieniła się przeciętna cena oleju napędowego i, podobnie jak przed tygodniem, wynosi 3,79 zł/l.

Spokój na stacjach związany jest z niewielkimi ruchami wyznacznikowych cen hurtowych u polskich hurtowników. Zarówno benzyny, jak i olej napędowy od kilkunastu dni trzymają względnie stałe ceny. Wynika to z sytuacji na rynkach międzynarodowych. Cena baryłki ropy naftowej typu Brent na giełdzie w Londynie od połowy października pozostaje w przedziale 75-80 USD i, choć oczywiście z dnia na dzień zdarzają się, nierzadko bardzo dynamiczne, ruchy, to jednak wyjście z tego kanału na razie było niemożliwe i wygląda na to, że tak pozostanie też w najbliższych dniach. Przy złotym cały czas nie tracącym zbytnio na wartości wobec dolara amerykańskiego, w sumie przekłada się to na stabilizację także polskiego rynku - który przecież podążą właśnie za tym, co dzieje się na rynkach międzynarodowych.

Źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Jak dzisiaj tankowałem to 4.49. Uważam że nie najgorsza cena.
  Karol_Fazer, 2009-12-08 19:28:56
 • avatar
  zgłoś
  po ile u was jest PB95 ? U mnie dzisiaj na Orlenie było po 4.48
  ~POSTER, 2009-12-08 19:10:15
 • avatar
  zgłoś
  Kolejny tydzień z rzędu przyniósł lekki spadek średnich cen paliw na stacjach w Polsce. Również na rynkach międzynarodowych mamy stabilizację cenową.
  auto motor i sport, 2009-12-08 15:48:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij