auto motor i sport poleca:

Spyker C8 Aileron Spyder – nowa wersja, nowy silnik

Poleć ten artykuł:

Spyker C8 Aileron Spyder Zobacz całą galerię

Od dłuższego czasu inżynierowie Spykera pracują nad otwartą wersją opisywanego u nas niedawno modelu C8 Aileron. Pierwsza prezentacja miała miejsce ponad rok temu i według ówczesnych zapowiedzi sprzedaż auta miała rozpocząć się w 2010 roku. I tak się nie stało.

Tymczasem spłynęły nowe informacje na temat tego projektu. Producent postanowił ograniczyć planowaną wielkość produkcji do 99 egzemplarzy. Co więcej, zamiast silnika V8 o pojemności 4,2 litra zbudowanego przez Audi, który znajdziemy w wersji zamkniętej, wersję Spyder napędzać będzie 6,2-litrowa V-ósemka z Corvetty ZR1. Silnik ten ma moc 638 KM jest więc o ponad połowę mocniejszy od jednostki stosowanej wcześniej, co zapewne wpłynie na osiągi auta.

Czyżby to miał być taki offset w umowie z GM? "Ok, kupimy od Was tego Saaba, ale gratis dostaniemy 99 silników z Corvetty"? Ciekawe jakie będą kolejne kroki obu producentów. Może za jakiś czas Spyker przygotuje małe, miejskie autko na bazie Chevroleta Sparka?

Tagi: Spyker | C8 | Aileron | Spyder

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij