auto motor i sport poleca:

Stabilna sytuacja Škoda Auto

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Władze Škoda Auto przedstawiły wyniki sprzedaży samochodów w 2008 r. Pomimo ogólnie trudnej sytuacji, jaka zaistniała w ubiegłym roku, sprzedaż firmy zauważalnie wzrosła. W 2008 r. koncern Škoda Auto był największym eksporterem w Czechach z udziałem w krajowym eksporcie na poziomie 6,7%.

W 2008 r. najlepiej sprzedającymi się modelami były Škoda Octavia (w tym Octavia Tour) - 344 857 sprzedanych aut i wzrost o 11,3%, oraz Škoda Fabia - 246 561 sprzedanych pojazdów i wzrost o 5,9%. W porównaniu z rokiem 2007 samochodem, którego sprzedaż wzrosła najbardziej, był model Superb (26 645 pojazdów, wzrost o 24,9%). Na ten wynik z pewnością wpłynęło wprowadzenie w ubiegłym roku na rynek modelu Superb drugiej generacji, który okazał się największym hitem 2008 Škody.

Na wyniki finansowe znaczący wpływ miały czynniki makroekonomiczne związane z niestabilną sytuacją gospodarczą europejskich rynków. Pomimo satysfakcjonujących statystyk sprzedaży główne wskaźniki finansowe były niższe od tych uzyskanych w roku poprzednim.

Zarząd Škoda Auto podkreśla, że perspektywy na 2009 r. pozostają niepewne, a firma wciąż stoi w obliczu dużego ryzyka. Co więcej, obecna sytuacja światowej gospodarki nie pozwala na czynienie żadnych wiarygodnych i pewnych prognoz. - Mamy przed sobą wyjątkowo trudny rok - podkreśla Holger Kintscher.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | finanse

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij