auto motor i sport poleca:

Stany mają swojego Passata

Poleć ten artykuł:

Volkswagen, Passat Zobacz całą galerię

Wiadomo już, że nowy sedan, który niebawem trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim będzie się nazywał... Passat. Jednak model ten będzie zupełnie inny od swojego europejskiego odpowiednika. Jest od niego 10 cm dłuższy (487 vs 477 cm) i ma o 9 cm większy rozstaw osi (280 vs 271 cm). Stylistycznie najbliższy mu jest model Jetta.

W kabinie model oferować ma największą w klasie przestrzeń na nogi i wyróżniać się bogatym wyposażeniem w każdej z trzech wersji wyposażeniowych. W wyposażeniu seryjnym znaleźć się ma automatyczna klimatyzacja, tempomat czy radio z Bluetooth. W wyposażeniu dodatkowym znalazły się elektrycznie sterowane fotele pokryte skórzaną tapicerką, nawigacja satelitarna, drewniane elementy kokpitu czy "bezkluczykowe odpalanie" silnika.

Podstawowa jednostka napędowa przeznaczona dla tego modelu to 2,5-litrowy pięciocylindrowiec o mocy 177 KM, zestawiony w standardzie z pięciobiegową przekładnią manualną, lub sześciobiegowym automatem. Najmocniejsza wersja może być wyposażona w 3,6-litrowe V6 o mocy 280 KM, połączony z sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG.

W amerykańskim cenniku pojawi się również wersja wysokoprężna z dwulitrowym, 140-konnym TDI. Podobno będzie on w stanie przejechać bez tankowania prawie 1300 .

Passat trafi do sprzedaży w USA jeszcze w tym roku, jego cena zaczynać się ma od poziomu 20 tysięcy dolarów, a powstawać będzie w Chattonooga w Tennessee.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 114 390 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-4, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | Passat | NAIAS | Detroit

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij